Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelent az hogy "forgalomko...

Mit jelent az hogy "forgalomkorlátos csomag"? UPC Fiber Power 10 az jó fajta net? Gyors?

Figyelt kérdés
most szeretnék internetet vásárolni de nem tudom hogy melyik az ameik olcsó és mégis megéri!:( segitsetek!:)

2012. ápr. 21. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

A forgalom korlát annyit jelent, hogy x mennyiségű adatforgalom után lekapcsolják/lelassítják.

Ez az adatforgalom a fel és letöltést is jelenti egyben.


Jónak pedig ugyan olyan jó, mint bármelyik, gondolom a 10-es az jelenti, hogy 10 megabites a letöltése. Korrekt.

2012. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5 GB elég, ha nem töltöl nagyobb dolgokat. De akkor meg minek a 10 mb-es letöltési sebesség?


[link]

2012. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

5 GB egy hónapra akkor elég, ha nem töltesz le, és nem nézel túl sok videót.


(napi 170 MB azért nem túl sok, ha azt nézed ez 1 db jobb minőségű youtube-videó mérete, és akkor nem is csinálsz mást aznap).


Mondjuk a UPC korlátozása más csomagban látszólag nem él, de a direkt korlázott csomagra lehet jobban odafigyelnek, és akkor napokig szenvedsz vele. Inkább akkor legyen egy nagyobb, de ahhoz képest nem túl drága csomagod, aminél nincs korlát (csak az elvi 300GB/3 hónapos).

2012. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az nem csak elvi...ha 3 egymást követő hónapban a havi átlagod átlépi a 300GB/hó mértéket, akkor alaposan belassítanak. Egy ismerősöm így járt nem olyan régen. Persze azért 3 hónap alatt 900GB nem olyan kevés, jól el lehet vele lenni.
2012. ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapból tévesen, sokszor több száz GB-ot nem számol el a szolgáltató saját adatforgalom-mérője. Utoljára tavaly április végén írt 300 GB alatti összeget, és azóta sem történ lassulás. Minden hónap elején már kijön a levél, hogy elértem a 100%-ot, és lassítHATnak, de eddig ez nem történt meg, legalábbis nem tapasztaltam még ilyet egyszer sem. Ezért mondtam amit mondtam, a tapasztalatok alapján.

Ez persze a nagyobb csomagra érvényes, lehet az 5GB-ot tényleg jobban figyelik.

2012. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nadetényleg ***** válasza:
Itt egy tanácsadó oldal [link] az egyes csomagokat is listázza irányítószámok alapján.
2012. máj. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!