Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék minecraft szervert...

Szeretnék minecraft szervert készíteni, de sajnos routerem van és portot kéne nyitnom hozzá, de sehogy sem sikerül. : s Simple Port Forwardingom is van, azzal se megy. Aki ért ehhez, légyszíves ha tud segítsen! Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

ZTE zxdsl 931 típusú router

Néztem videókat, és 3 IP félét és írnak.

Van egy hamachis, egy www.yougetsignal.com/tools/open-ports/-os és egy cmd.exe-s.

Nagyon szeretnénk már együtt játszani barátokkal.

Aki ért ehhez, légyszíves ha tud segítsen!



2012. ápr. 26. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
tudni kell a jelenlegi ip címedet, router beállításainál (nálam DHC menü, azonbelül DHCP Client lists, onnan kinézed a gépedhez kapcsolódó címet, majd létrehozol egy virtuális szervert azzal a címmel, portnak meg megadod a minecraft szervered portját (alap: 25565) és készen is vagy :) futtatod a szervert, majd a whatismyip.com -ról lenézed az ip címedet, majd játékon belül többjátékos menüben azt megadod és a végére beírod a portot pl: 91.165.44.16:25565 :) a címet megadhatod a barátaidnak, mert így a szerver nem igényel hamachit vagy egyéb programot. arra viszont ügyelj, hogy a géped bekapcsolása után mindig ellenőrizd a DHCP címedet, és ha változik a virtuális szerver beállításoknál modosítsd a jelenlegire (router beállítások)
2012. ápr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

831-eshez van a leírás, gondolom azonos vagy nagyon hasonló.

2012. ápr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkettőtöknek! Kipróbálom őket. : )
2012. ápr. 30. 10:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem nagyon sikerül. : ss
2012. máj. 6. 19:56
 5/6 anonim válasza:

1.lépés: Menny a start menübe

2.lépés: (windows xp) Futtatás ---- > és ott ird be cmd majd enter. (windows 7) Egyböl ott lessz nem kell a futtatás. Ugyan úgy kell csinálni.

3.Lépés: írd be ipconfig.

4.lépés: 192.169.valami.valami Ezt kered meg. A valami -t n nézd :D azt azért írtam mert mindenkinek más. De biztos meg fogod találni. például ami sokuknál szokott lenni az a 192.168.1.1

5.Lépés: Írd be a jelszót. Általában név: Admin Jelszó: Admin

6.Lépés: Keresd Meg a Port Forwarding vagy Simán Forwarding szót. És ott Nyiss egy portot. Ha megjelenik még 2 lehetőség akkor a Virtual server -ben nyiss portot


és meg is vagy :) a TCP/UDP/ALL Nál az All szót Válazd.


Remélem Segítettem :)

2012. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ugyanez a problémám de nem értem a 6. lépést (ha valaki tudna csinálni róla egy videót azt megköszönném)
2012. nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!