Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ismer valaki egy módszert,...

Ismer valaki egy módszert, amivel kiszűrhetném, hogy ki és hol és hogy a francba adogatja el - nemegyszer pénzért - az e-mail címemet, hogy aztán idióta leveleket küldözgessenek orrba-szájba, amikre se válaszolni, se visszakeresni őket nem lehet?

Figyelt kérdés
Hol tilthatnám le, hogy kiadják?!

2012. ápr. 28. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Sehol nem tilthatod le. Egyszer kapsz egy trójait, vagy egyszer regisztrálsz az e-mail címeddel valahová (mert akkor nyersz egy ájfónt), ahová nem kéne, és máris bekerülsz a "nagy spam adatbázisba". Ami ugye semmiképpen sem legális, nem egy másolat van belőle, törölni nem tudod magad belőle, mert az senkinek sem érdeke. Meg aztán úgyis újra bekerülsz.

Sőt, igazából regisztrálnod meg kémprogramot sem kell összeszedned: kapsz egy ismerősödtől többedmagaddal egy "add tovább, mert hülye maradsz" levelet mint címzett vagy másolatot kap, és valaki más, akinél így látszik az e-mailed, az beszed egy kémprogramot, máris nyilvános az e-mailed. Ha te továbbküldesz ilyet, akár a huszadik továbbküldőnél is látszik a cím (Re:Fwd:Vá:Ant:Re:Fw ismerős, nem?), akkor is vesztettél.


Sajnos az embereknek csak tanácsot lehet ilyen esetekre adni (pl vakmásolat), az észt osztani fölösleges: akinek nincs, az eddig is megvolt nélküle, neked meg csak hiányozna...

2012. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy email címem, amit megcsináltam 3 hónapja de nem regisztráltam vele sehova és egy levelet sem küldtem el róla... Mégis jön rá heti 10-15 spam...
2012. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát igen, valahol tudtam, hogy így van, csak hát, a remény hal meg utoljára. :( Azért köszönöm a választ, válaszokat. :)
2012. ápr. 29. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!