Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » PayPal eladói oldalról becsaph...

PayPal eladói oldalról becsaphatnak vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mint vásárló tudom jó dolog a Paypal hiszen ha az eladó becsapott visszahívhatod a pénzedet és nem veszítesz semmit. De ugyanez, hogy biztonságos eladói oldalról?

Ha megvesznek tőlem valamit és PayPalon keresztül történik a fizetés kell attól tartanom hogy a kedves vásárló visszahívja az összeget mikor megkapta az árút (így ingyen) arra hivatkozva hogy az nem érkezett meg hozzá?

Hogyan biztosítsam be magamat ez ellen?


2012. máj. 3. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Céges alapokon működő online boltok nem csapnak be. Én számtalanszor rendeltem eBay-en és fizettem PayPal-on keresztül. Kb. 30 esetből 1x mást küldtek véletlenül. :)
2012. máj. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jah hogy te vagy az eladó. Bizonylatot készítesz, hogy feladtad. Az, hogy a posta keverte el a csomagot, az már nem a te bajod.


De nem értek hozzá.

2012. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajánlva postázzz hogy a vásárlónak alá kelljen írnia mikor átveszi és nyomon követhető legyen hol a csomag még megérkezik.Többe kerül,de így és csak így tudod hitelesen igazolni hogy elpostáztad,mikor postáztad és hogy a vásárló megkapta.


Ha valamit nem ajánlva postázól akkor a vásárló könnyen átvághat úgy ahogy mondod.

És ha van azonosító száma annak amit árulsz,azt is jegyezd fel ha netalán panaszkodnak hogy nem jó,akkor az azonosító számmal kideríthető hogy nem-e cselezni akarnak.


Valamint nem tudom más esetben hogy van,de ha ebay-en adsz el valamit,a paypal együtt működik az ebay-el és addig még a vásárló nem ad neked pozitív vissza jelzést a paypal vissza tartja a pénzed.Rajta lesz a számládon,de nem nyúlhatsz hozzá max vissza küldheted a vásárlónak.

Ha a vásárló negatív vissza jelzést ad,vagy nem ad vissza jelzést akkor ha jól tudom 30 napot kell várnod még hozzá férhetsz a pénzhez,ugyanis a vásárlónak 30 napja van hogy reklamáljon.Ha nem reklamál 30 napon belül,akkor kapod meg a pénzt vagy ha pozitív vissza jelzést ad.


Mondjuk ha már megbízható eladó leszel ebay-en,tehát eladtál pár tucat cuccot és 100% pozitív vissza jelzésed van,akkor talán a paypal is jobban megbízik benned és 30 nap helyett 24 órán belül hozzáférhetsz a pénzhez,ha nem kaptál vissza jelzést akkor is.De ebben nem vagyok biztos hogy idővel hamarabb hozzáférhetsz,ennek utána kellene nézni ebay-en.

Más aukciós oldalakkal pedig nem tudom hogy működik a paypal,ennek is utána kellene nézni ott ahol árulni akarsz.


De a lényeg hogy ajánlva postázz és ha van jegyezd fel az azonosító számot.A paypal és a legtöbb aukciós oldal,első sorban a vásárlókat védi,az eladókkal úgy vannak hogy korrekten kell kiszolgálni,tájékoztatni a vásárlókat és akkor nem lesz gond,ha mégis akkor az eladónak kell igazolni hogy ő megfelelően tájékoztatta a vásárlót a termékről,és a termék postázva lett és az lett postázva ami a tájékoztatásban,leírásban szerepelt.Ez a te felelősséged.

Na igen,és a leírásban az igazat írd,nem kell szépíteni,fedíteni,elhallgatni semmit.Ha karcos akkor legyen ott hogy karcos,ha kopott,legyen ott hogy kopott.Ha nincs visszafizetés akkor legyen az is felüntetve.Ez így korrekt és így megtudod védeni magad ha reklamáció van.Illetve neked kell megvédeni magad,a paypal és egyébb oldalak nem védenek meg.

2012. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!