Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kinek mi a véleménye a wikipéd...

Kinek mi a véleménye a wikipédiáról?

Figyelt kérdés

2012. máj. 5. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó dolog de sok a téves információ

vagy csak a részleges

2012. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha téves információt találsz, kijavítod?
2012. máj. 5. 14:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Arra jó, hogy az angol Wikipédián kezdj el valami után kutatni. Az részletesebb és jobb hivatkozásai vannak. Közvetlenül onnan tájékozódni nem mindig érdemes, a magyarról meg főleg.
2012. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem javitom de az én tudásom is lehet téves..
2012. máj. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én szeretem, de inkább az angolt és a többi nyelven íródott wikit szoktam olvasgatni. Jómagam egyébként fent vagyok az oldalon, szoktam írogatni szócikkeket, hogy bővüljön azért a magyar wiki is.
2018. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A koncepció teljesen jó, hogy mindenki által szerkeszthető enciklopédia. Ezt feltételezem Jimmy Wales és Larry Sanger is így gondolták 2001-ben, mikor megalapították a wikipédiát. Látszott is a komolyság, mert ha az angol cikkek laptörténetében visszamegy az ember a legelső oldalra, akkor láthatja, hogy akkoriban a "cikkek" annyiból álltak, hogy az adott dolog létezik. Példa: "A Fujitsu egy japán cég." És ahelyett, hogy azonnali törlésre vágták volna, inkább kibővítették és forrásolták. Szóval ekkor még érződött a csapatszellem. Aztán mint bármi emberek által alkotott weboldal, a wiki is eléggé elkutyulódott sajnos. Megszaporodtak a trollok, a szerkesztők elkezdtek egymással és az új szerkesztőkkel bunkó hangnemben beszélni (tisztelet a kivételnek persze), és egyre több olyan tartalom született, amelyet anno úgy kihajítottak volna, hogy csak úgy porzik. Persze annak idején sem volt tökéletes a wiki, akkor is születtek már önreklámok és nem nevezetes szubcsonk méretű cikkek, amelyek 15-16-17 évet megéltek, mert elvesztek a tengerben... (hja kérem, az enwikin hatmillió-akárhány cikk van, persze hogy elvesznek a dolgok). De azért a nettó reklámokat vagy az abszolút nevezetességtelen dolgokat akkor is törölték.


Én egyébként 24 éves vagyok, három éves koromban még nyilván nem wikiztem. :) Én később hallottam róla, amikor már elkezdtem netezni, de az is már rég volt.


Szóval az a véleményem a wikiről, hogy teljesen jó koncepció, de mára már valahogy nem az igazi. Pontosabban az angol teljesen rendben van, de azért csak arra sem szabad támaszkodni. A magyar pedig eléggé felejtős...

2023. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!