Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Netbookot ki lehet süttetni,...

Netbookot ki lehet süttetni, úgy, mint a telefont, hogy kártyafüggetlen legyen? Illetve ha előfizetek mondjuk másik internet szolgáltatóra, akkor ezt a gépet tudom hozzá utána használni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez illegális /a kisüttetés/, de csak amiatt kérdezem, mert a páromnak Vodafone-os internete van, ami kiba$zott lassú.

Mikor előfizettünk rá neki, akkor valami 7-8 Mbit körüli sebességet kamuzott a csávó. De jó, ha 3-4-gyel megy, legalábbis akármelyik netes sebességmérő oldal szerint... :(

Illetve 8 Gb körüli adatforgalom is van, amit ha túllépünk, akkor mindig számlazárásig tart /vagyis minden hónap 19-ig/. Most április 19-e után is visszaállt a sebesség, de másfél hét után kaptunk sms-t, hogy túlléptük megint a 8 gigát /pedig nem csináltunk rajta semmi különöset szinte, csak azokat, amit eddig is/, majd 19-e után visszagyorsítják, csakhogy az még szűk 2 hét... Ilyen állapotban iszonyat lassú a net, böngészni is kínszenvedés vele, videókat se lehet nézni /1 óra, mire betölt egy 3 perces videót akármelyik oldalról.../.

Szeretnénk ezt a szart lemondani, mert egy hulladék ez a Vodafone-os net. Használhatatlan. Lenne még rá egy év hűségidő, de i inkább kicsengetnénk a fennmaradt pénzt, minthogy még ezzel szopjunk 1 évet...


Előfizetni pedig valami hipernetre vagy ilyesmire fizetnénk elő, ott is a legmagasabb csomagra, ami 42 Mbites, 20 giga adatforgalom van, és havi 8090-be kerül. A mostani szar Vodafone-ért 9000-et fizetünk...


Ez lenne a jó megoldás, csak azt nem tudom, hogy elő lehet-e fizetni úgy, hogy gépet nem vásárolok.

És ha igen, akkor itt jönne képbe az előbb említett kisüttetés... Mert a netbook Vodafone-kártyás, ugye mivel náluk vettük. De ha ki lehetne süttetni, és kártyafüggetlenné alakítani, akkor a Telenor-os hipernet is menne vele.


2012. máj. 6. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kapsz mellé USB modemet. Akkor minek a kisüttetéssel bajlódni? Amúgy nekem Telenor Hipernet 21 csomagom van de 42Megabitre képes modemmel és jó hogy ha tölt 2 Megabittel és megjegyzem MAXIMÁLIS HSPA+ lefedettség van de lehet hogy nektek jobb lenne.
2012. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy ha a vodától van a netbook akkor valszeg vissza kell adnotok és kifizetni az általában 10 és 20 ezer forint között mozgó kötbért.
2012. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ennél a Vodafone-os netnél biztos, hogy jobb lenne...

A kisüttetésre pedig csak azért gondoltam, mert új gépet nem szeretnénk venni, hanem ezt használnánk fel. A géppel végülis semmi bajunk nincs, csak az internettel. :)

2012. máj. 6. 20:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Még egy dolog. Nem éri meg felmondani mert a kötbéren felül lehetnek meg még díjak és ha megszedet a szerződést akkor akár bírósági ügy is lehet belőle(ismerősöm így járt) úgy hogy jobban jártok ha megvárjátok míg lejárt. Ha másfél hét után kaptatok sms-t hogy lekorlátoztak akkor 100% hogy valóban túl használhattátok mert a szolgáltató nem fogja csak úgy lekorlátozni. Ha mégsem így történt létezik ÜGYFÉLSZOLGÁLAT.
2012. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
+ a fennmaradó összeget ebből az 1 év hűségidőből, gondolom.
2012. máj. 6. 20:09
 6/13 anonim ***** válasza:
kötbér+ a hátra maradt havidíj+ a netbook ára és ha vannak/voltak kedvezmények akkor azt is ki kell fizetnetek.
2012. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

De fa$za... akkor most várjuk meg az 1 évet? :( Csak az a baj, hogy néha korlátozás nélkül is elég szar ez a net, igaz, jóval kevésbé, mint korlátozással.


De ezt a korlátozást sem értem, hogy miért történt ilyen gyorsan. Kb. másfél hétig ment rendes sebességgel, azalatt arra arra használtuk a netet, amire máskor is, pl. még kevesebb videót is néztünk, mint máskor /ugye az is növeli az adatforgalmat/.


Lekorlátozás után még 2-2.5 hetünk volt a számlazárásig, ebből még 2 hátra van. Ez így pedig kínszenvedés. Egy 3 perces youtube videót nem tudunk megnézni rendesen...

2012. máj. 6. 20:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem megy a háttérben valami adatforgalmat generáló program? Nem tudtok utánajárni mennyit netet használtatok el eddig?
2012. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Térerő??? Melyik kapcsolaton van? HSDPA,3G,EDGE???
2012. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Akkor sorban. :)


1. Netbook ára? Vagyis 70-80-90 ezer Ft-ot? csak mert ha simán, boltban veszek egy ilyen netbookot, szerződés nélkül, az ennyibe kerül... + még lenne hátra úgy 10 havi 9000.

Akkor majdnem 200 ezret ki kéne fizetni, ha meg akarjuk szüntetni ezt a rémálmot? :( :( :(


2. Adatforgalom generáló progi nincs, semmi ilyesmit nem telepítettünk fel. Az eddigi adatforgalmat elvileg meg tudjuk nézni valahol, talán ott, ahol az SMS-eket is mutatja, illetve kapcsolatot létesítünk/bontunk.


3. Asszem HSDPA van, de nem vagyok biztos benne most /nem a páromnál vagyok, nem tudom megnézni/.

A térerő mindig ilyen 2-3 egység körül szokott lenni /az 5-ből/, függetlenül attól, hogy gyors vagy lassú a net.

2012. máj. 6. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!