Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelent ez a kifejezés?

Mit jelent ez a kifejezés?

Figyelt kérdés

Grammar nazi?

Mostanában sokat találkozok vele, tudom, hogy ez is egy 9gag szleng, elképzelésem van róla, de pontosan mit jelent?


2012. máj. 9. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Német-ről magyarra fordítva "Nyelvtan náci", akik belekötnek a helyesírásodba, és egyéb hasonló dolgokba.

Megjegyzem: ezek többsége se tud rendesen írni alapvető szavakat. Tisztelet a kivételnek.

2012. máj. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
96%

Magyarban is használják, mint "nyelvtannáci" kifejezést. Olyan fórumtroll (mert sok fajta van), aki minden helyesírási hibába beleköt, és főleg azért ír hogy másokat kioktasson, vagy felhívja a figyelmet.


Nem kifejezetten 9gag-szleng, mert ez a kifejezés már előtte is létezett. Mivel ez az oldal is egy fórumnak tekinthető, itt is találhatóak ilyen emberek.


(önbevallásos alapon részben én is az vagyok, mert bár nem kellene belekötni más írásába, de megfogadtam hogy akinek több helytelen szó van a mondatában mint helyes, annak leírom hogy melyik szó helyett mit kellene írnia, mert lusta és igénytelen az, aki a böngésző által aláhúzott rossz szavakat nem képes kijavítani legalább a felajánlott lehetőségekre, ha már lusta leírni kétszer.)

2012. máj. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!