Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs kapcsolat?

Miért nincs kapcsolat?

Figyelt kérdés
Huawei EchoLife HG850a modem és Linksys WRT110 routerem van. A routerhez mellékelt cd segítségével telepítettem a szoftvert és összekötögettem úgy ,ahogy kérte, de nem sikerült kapcsolatot létrehoznom a hálózaton.

2012. máj. 10. 12:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Eredetileg csak a modemem volt és akartam, hogy Wifi is legyen, és kaptam ezt a használt routert. Csak vmi probléma van.
2012. máj. 10. 12:33
 2/4 anonim ***** válasza:

itt fontos, hogy a huawei hogy van konfigolva.. ahhoz kell hozzárendezni a routert...


elvileg ez csak modem és nincs router üzemmódja, elvileg kaptál felhasználónevet és jelszót a szolgáltatótól, PPPoE-re kell belőni a routert a megfelelő porton (ahol eddig ment a gép) és úgy felmenni ezekkel az adatokkal, aztán menni fog

2012. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végül is sikerült beüzemelni, csak vagy a router készülék hibás vagy vmi más probléma miatt, de naponta elmegy a kapcsolat 2-3-szor. Erre vmi ötlet?
2012. máj. 27. 11:32
 4/4 anonim ***** válasza:

itt legelőször is annyit kellene csinálni, hogy megfigyelni, hogy amikor szakad a net, akkor melyik led alszik ki a modemen, ha a link alszik ki, akkor nagy valószínűséggel a szolgáltatónál lesz baj...


a legegyszerűbb amúgy az, hogy bekötöd direktbe egy gépbe a kábelt a modemből, csatlakozási ikonnal felcsatlakozol és úgy netezel, amikor meg megszakad, akkor felhívod a szolgáltatót, hogy nézzék meg, volt-e szakadás (fontos, h semmit se húzz ki, egyből telefonálj)


ha nem szakad meg így egy gépen, kábelen keresztül a router nélkül, akkor nincs gáz a netkapcsolattal, a routert kellene újrakonfigurálni, esetleg ha hibás, akkor cserélni

2012. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!