Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » SEGÍTSÉG! Facebook-oztam,...

SEGÍTSÉG! Facebook-oztam, barátnőmnek írtam chat-en, semmi különöset nem csináltam. Egyszer csak megakarok nyitni egy oldalt, mire a gép magától kifejentkezik. Megpróbálok bejelentkezni, erre ezt írja ki: Valakit tud adni valami magyarázatot?

Figyelt kérdés

A hely biztonsági tanúsítványa lejárt!

Megpróbálta elérni a(z) www.facebook.com webhelyet, de a szerver tanúsítványa lejárt. Nem áll rendelkezésre információ azzal kapcsolatban, hogy a tanúsítvány sérült-e a lejárat óta. Ez azt jelenti, hogy Google Chrome nem tudja garantálni, hogy a(z) www.facebook.com webhellyel kommunikál, nem pedig egy támadóval.

Javasoljuk, hogy ne menjen tovább, különösen akkor, ha ezt a figyelmeztetést még nem látta ezen a webhelyen.

Továbblépés Vissza a biztonsághoz

Segítsenek, hogy megérthessem

Egy biztonságos weboldal megnyitása előtt a böngésző elkéri a szerver "tanúsítványát". A tanúsítvány egy adott címre szól és egy megbízható intézmény állítja ki. A böngésző ellenőrzi, hogy a tanúsítvány valóban arra a címre szól, amit meg akart nyitni. Így hiába próbálja valaki eltéríteni a kapcsolatot, nem fogja tudni hiteles tanúsítvánnyal igazolni magát.


Egy olyan tanúsítványnál, amely még nem járt le, a tanúsítvány kibocsátója felelős az úgynevezett "visszavonási lista" karbantartásáért. Ha egy tanúsítvány megfertőződik, a kibocsátó visszavonhatja, ha a visszavonási listára helyezi, és így ezt a tanúsítványt a böngésző már nem hitelesíti. A visszavonási állapotot nem szükséges karbantartani a lejárt tanúsítványoknál, így amíg ez a tanúsítvány érvényes volt a meglátogatott webhelynél, nem lehet eldönteni, hogy a tanúsítvánnyal kapcsolatban probléma lépett fel, és visszavonták, vagy továbbra is ugyanolyan biztonságos, mint azelőtt. Tehát nem lehet megmondani, hogy az igazi webhellyel kommunikál-e vagy a fertőzött tanúsítványt birtokló támadóval.



2012. máj. 14. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugalom! Kattints a "Továbblépésre". :)
2012. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
gecc :D
2012. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
próbáltam, de visszaléptet a bejelentkező oldalra, és akárhányszor megpróbálok bejelentkezni, annyiszor léltet vissza oda, vagy írja ki ezt. csak akkor jelentkezik be héna, ha a másik felhasználómból (amit most csináltam kínomba...) kijelentkezek és rögtön a normálisamba. mert regisztrálni enged.. beszarok, esküszöm :'DD
2012. máj. 15. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!