Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen internet szolgáltatás...

Milyen internet szolgáltatás lenne elegendő webszerver üzemeltetésre?

Figyelt kérdés
Mi alapján kalkuláljam a sávszélességet? Milyen szolgáltatók és díjcsomagok jöhetnek számításba? Budaörsre kellene. Ahogy nézem UPC nincs kiépítve a területen, a T-SYSTEM-ről tudok,hogy van. Kik vannak még?
2012. máj. 15. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lakossági csomagokban az esetek többségében tiltva van a webszerver üzemeltetése. Ha megszeged, lekapcsolják a neted.

Ha szervert akarsz üzemeltetni, akkor bérelj egy helyet valamelyik szerverparkban. Ott 100mbit-es hálót kapsz és egyéb hasznos szolgáltatásokat.

2012. máj. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Toronyházas gépet is be lehet pakolni? Vpn-t engednek?
2012. máj. 15. 10:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Be lehet tenni és ott engednek.
2012. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A net bőven elegendő egy átlag weboldal kiszolgálására, nem is tiltja semmi tudtommal.


Van pár dolog, ami miatt nem javasolt a dolog. Egyrészt fix ip cím kell hozzá, ami plusz pénzbe kerül a szolgáltatónál, ha egyáltalán tud adni. Ha nem kell normál domain név, akkor lehet dyndnses cím is, akkor nem kell fix ip.


A másik hogy az otthoni környezet 0/24ben történő gép üzemeltetésre nem a legideálisabb, leginkább a por miatt, de ott van még a hűtés kérdése. A home pc alkatrészeket nem 0-24 üzemeltetésre tervezték. És ott van még egy olyan tényező, hogy az otthoni internetek elérhetőségi mutatója jóval alacsonyabb, mint egy szerverparkos megoldásnál. Van azért kimaradozás minden szolgáltatónál, ami egy weboldalnál nem túl jó üzenet a látogatók felé.


A sávszélességet az alapján kellene kalkulálni, hogy milyen adatforgalma van a lapnak, és milyen látogatottságra számítasz.

2012. máj. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazság szerint én is csak érdeklődök,de mondtam nekik,hogy előbb próbálják meg belőni,hogy mekkora látogatottsága lesz az oldalnak egy időben és azt mi szolgálja ki. Ill. ott van még a külső vpn kapcsoalt. Ezeket kéne összeadni és számolgatni. Találtam közben egy connectD csomagot,lehet az is elég lesz,de jobb lenne a fiberes mert ott jobb a feltöltés aránya a letöltéshez képest.
2012. máj. 15. 15:40
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom ott a közelben még mi lehet. Kábelnet vagy ilyesmi.
2012. máj. 15. 15:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Pár érdekes hozzászólás található a témában itt is: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__29..
2012. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!