Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Még mielőtt bárki ere gondolna...

Még mielőtt bárki ere gondolna senkinek nem adtam meg a jelszavamat szó szerint senkinek. Mit lehet ilyenkor tenni? Feljelentés vagy valami?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem volna hogy játszok egy online játékal (Metin2FunnyWord) -el és feltörtek 2 felhasználó nevemet.


Még mielőtt bárki ere gondolna senkinek nem adtam meg a jelszavamat szó szerint senkinek.


Csak olyan válaszoljon aki ért is hozzá.


Köszönöm


2012. máj. 20. 21:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

jól teszed én azelőtt darkorbitoztam ma már meguntam

és vannak akik 100eft meg 200eft őlnek a játékba

2012. máj. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem értem a gondod, feltörték két hozzáférésed is?

Ez miben nyilvánul meg, áruld el. Egyáltalán miért van két felhasználó neved? Simán lehet hogy ezzel te szivatod magad, bár nem ismerem az ottani szabályzatot.


De mondjuk valaki belépked mert tudja a jelszavad... a fiókhoz tartozó emailcim remélhetőleg a tiéd, nem? Ide kiküldetsz egy új jelszót és újra csak te férsz hozzá a fiókhoz.

2012. máj. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 2xSü ***** válasza:

1.


A jelszót megadhattad úgy is másnak, hogy nem tudsz róla.

Pl. ha máshol is használtad a jelszót, akkor lehet ott „törték fel” a hozzáférésedet. Ha az email fiókod jelszava is ugyanaz volt, akkor ennek értékelhető valószínűsége van.


Vírusok, nem biztonságos forrásból telepített böngésző kiegészítők, programok (keylogger) is lehetnek a jelenség mögött.


Esetleg adathalászat áldozata is lehetsz. (Pl. a támadó küld neked egy olyan levelet, ami megszólalásig hasonló a játék által küldött emailre, amiben van egy link, ami egy olyan oldalra vezet, ami megszólalásig hasonlít a játék oldalára. Ha egy ilyen oldalon adtad meg a jelszavadat, akkor az kerülhet más kezébe.


Az is lehetséges, hogy gyenge jelszót használtál, így brute force áldozata lettél. Pl. ha a jelszavad megegyezik a felhasználó névvel, személyes adatot tartalmaz, pl. kedvenc focicsapatod, együttesed, filmed, születési dátumod, stb… Ilyen esetben relatíve könnyebb megszerezni a jelszavadat.


Az is lehet, hogy olyan helyen léptél be a játékba – nem ismerem a játékot, nem tudom, hogy van-e saját kliens, vagy böngészőből játszható játék –, ahol más is hozzáfér a géphez – pl. netkávézó, suli, munkahely, stb… – és nem léptél ki belőle, mielőtt otthagytad a géped. Így a következő felhasználó simán vissza tud lépni és máris a fiókodban van, lehetősége van pl. megváltoztatni a jelszót.


2.


Az üzemeltető válasza nagyban függ a kérdés feltevés módjától, stílusától. Ilyen esetben a legjobb, ha kizárólag a TÉNYEKRE hagyatkozol, és mellőzöl mindent, ami érzelmi megnyilvánulás vagy feltételezés.


A #4-ben leírt válasz alapján az üzenetedben megvádoltad a játék üzemeltetőit, hogy ők adták ki a jelszót, sőt valószínű valami feljelentést is emlegettél, mindezt légből kapott feltételezések alapján. Ennyit kellett volna írnod:


”Tisztelt Adminisztrátor!


2012. 05. ##-én megpróbálván belépni a játékba azt tapasztaltam, hogy az eddig használt belépési adataimmal nem tudok belépni a játékba. Lehetségesnek tartom, hogy valaki megszerezte a jelszavamat. Van-e rá lehetőség, hogy újra visszaszerezzem az uralmat a felhasználói fiókom felett? Ha igen, mit kell tennem?


Köszönettel: Bufferke”


2.2.


„A játékban van olyan hogy jelszó mentés ezt nem nekik kéne biztositani?”


Megint abba a hibába esel, hogy a jelszó mentés működésének ismerete nélkül VÉLEKEDSZ arról, valódi tudás nélkül. Mikor egy oldalon, vagy programban van olyan kapcsoló, aminek hatására megjegyzi a belépési adatokat, akkor annyi történik, hogy a te gépeden tárolja le a belépéshez szükséges információkat. Kb. egyenértékű azzal, mintha fognál egy Jegyzettömböt, beírnád a belépési adataidat, majd elmentenéd a gépeden, csak mindez automatikus és alkalmasint egészen más módon is működhet, de a lényeg, hogy ezt a saját gépeden menti le a rendszer. Hacsak másnak nem adsz hozzáférést a gépedhez, senki nem juthat hozzá.

2012. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!