Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebookon mióta van ez az...

Facebookon mióta van ez az újdongág a chat ablakban (seen), azóta látom hogy a másik gépel, de nem kapom meg az üzeneteit, Miért van ez?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezt már én is figyeltem ,hogy egyeseknél mutatja, hogy ír....ír..........ír.................

mégsem jön semmi :-) csak egy idő után. Lehet, hogy bele klikkel ,hogy majd válaszol, közben mást is csinál, de nem válaszol azonnal és úgy tűnik, mintha írna. Mondjuk engem a seen kicsit zavar, mert nem mindig akarom ,hogy lássák, megnéztem -e már az üzit, vagy sem.

2012. máj. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig szerintem ez pont jó dolog. Az emberek és az emberi kapcsolatok az ilyesmik miatt egyre rosszabbak, nincs őszinteség, mert nem vagy annyira képes, hogy leírd neki, hogy bocs, de nincs kedvem most beszélgetni. Ellenben a másik fél meg órákig azon gondolkozik, hogy direkt nem írsz vissza, vagy nem vagy gépnél...
2012. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem egészen értem ezt,ha kiírja hogy seen,akkor az azt jelenti hogy látta az illető az üzenetet?Lehet hogy ránézett de nem válaszol.. vagy hogy van ez? :D
2012. máj. 22. 11:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez azt jelenti.

2. Részben igazad van. Az embereknek kéne megérteni azt, hogy van olyan, amikor megnézel valamit, de akkor azon nyomban nincs időd válaszolni. Bár én ilyenkor szoktam írni, hogy : pill. vagy kicsit később... stb. de én magam nem sértődöm meg ha nem válaszolnak egyből. Azért írtam ,hogy jobb volt, míg nem lehetett látni, mert ahelyett ,hogy a másik azon agyal, miért nem válaszolok, addig inkább töltse az idejét más hasznos dologgal.

2012. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ezt mi alapján írja ki?Hogy mozgatod-e az egeret vagy mi? :D
2012. máj. 22. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, épp ebből adódnak sokszor félreértések. Nálam pl. egész addig nyitva marad a csetablak, míg be nem fejezem a beszélgetést. Ebből kifolyólag nem tudom mi alapján írja ki. Ha közben hozzám ügyfél jön és nem tudok válaszolni, addig a beszélgető partner azt hiszi elolvastam csak szarok válaszolni?

Az a helyzet, hogy a virtuális kommunikáció még nagyon gyerekcipőben jár az évezredek alatt kialakult személyes kommunikációhoz képest, ezért még most is gyakran adódnak félreértések. Nem használjuk egyformán a számítógépet. Van aki lassabb, van aki gyorsabb. Van aki sok dologra tud figyelni egyszerre, van akinek komoly erőfeszítés begépelni egy sort. Van aki sok emberel beszél egyszerre és véletlenül is elsiklik egy levél fölött. Volt olyan ,hogy egy ismerősöm nem válaszolt egy kérdésemre napokig, és már azt hittem, ennyire semmibe vesz, aztán rám írt napok múlva, hogy bocs, de most vette észre a kérdésem. Amíg a személyes beszéd és testbeszéd ösztönösen működik és mindenki által értelmezhető, addig a virtuális világ még viszonylag új az emberiségnek.

2012. máj. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nálam meg ki írja seen...de rosszul mutatja az időt:/
2012. jún. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!