Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan bizonyosodhatom meg...

Krumplibo kérdése:

Hogyan bizonyosodhatom meg arról, hogy a munkahelyemen naplózzák az internet használatomat, és megnézik az email levelezésemet? El tudják e olvasni a gmail-omat?

Figyelt kérdés
Nemrég távozott egy kollégám a cégtől, méghozzá komoly polgári perekkel a háta mögött, mivel bebizonyosodott, hogy naplózták a teljes adat forgalmát, és a személyes levelezésébe is rendszeresen belenéztek. Engem ez mélyen felháborított, és kíváncsivá tett. Az érdekelne, hogy van e valami módszer arra, hogy visszakövessem a figyelést, és akár bizonyíthassam is azt, hogy elolvassák a leveleimet. Annyit tudok, hogy egy központi IP-címen keresztül megy át minden gép adatforgalma.

2012. máj. 24. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahol valamikor én dolgoztam, még aljasabbak voltak. Az egyik informatikus telepített valamit néhány ember gépére, aztán ha a netes levelezést nem is, de a házi email-rendszert rendszeresen olvasta a paranoiás igazgató. Amikor aztán az egyik kollégát kirúgták, olyan dolgokat mondtak neki, amelyeket email-ben egy harmadik személynek írt, szakmai cikk ügyben! Közszolgálati cégek aljas, mocskos módszere.
2012. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A helyi szerver mellett szokott lenni központi szerver is, régebben voltak külön levelező-szerverek is. Márpedig ezekről minden levelet el tud olvasni a rendszergazdi vagy valamelyik másik informatikus. A netes levelezést nem, de látja azt, melyik weboldalra léptél be. Vagyis NINCS titok.

Tisztességes rendszergazda meg szokta kérdezni, engedsz-e a céges gépedhez teljes vagy részleges hozzáférést a számára.

2012. máj. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bence_ válasza:

Ugyan azt lát(hat)ja amit te.

Ha jól csinálja sehogy nem veszed észre.

2012. máj. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szintén közszolgáltató cég, szeretnék vissza vágni nekik.
2012. máj. 25. 09:54
 5/7 anonim válasza:

Van olyan program, a nevére nem emlékszem amit semmi se mutat ki. Se taszkmenedzser, se semmi. Csak bizonyos karaktersorozat begépelésére jön elő. Nos, ezzel be lehet állítani, hogy időnként küldjön képernyőképet, gyűjtse majd továbbítsa a leütött billentyűket (KeySpy féleség) és még sokminden. Volt akit úgy buktattak le, hogy a beépített webkamera időnként képet vagy videót készített. Szóval technikailag minden megoldható és igen nehéz bizonyítani is. De meg is kérdezem egyik ismerősöm a program nevéről.

Az, hogy jogos-e vagy sem? Azt egy jogi szakértővel kellene megbeszélned. Persze egy cégnél munkaidőben mivel kell foglalkozni? Magán dolgokkal? Ebédszünet az más, hogy a kedvesednek megírod, hogy mennyire szereted. De céges dolgokat nem szabad a neten keresztül megbeszélni 3. féllel. Ha kibírod, hogy csak a céges dolgokkal foglalkozol, akkor ....

Vagy ott a mobil net a telefonokra. Saját költség igaz. Vagy utána otthonról is megírhatsz dolgokat másoknak, vagy megírod a levelet akár saját gépeden. Becsomagolod kétszer egy jelszavas zip fájlba, akkor bekaphatják. De ha céges gépen írod meg, akkor még mindig ott a keyspy!

2012. máj. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor még nem volt okostelefonos mobilnet, soknak nem is volt otthon gépe, netje végképp nem. A céges pedig ingyen volt. És munkaidő előtt, délben vagy munkaidő után, az mindegy, ha a főnökség kémkedik. Én is mondtam annak idején volt kollégámnak, hogy ne használja a házi levelezést, mert mindent elolvasnak. De paranoiásnak nevezett, egészen addig, amíg meg nem kapta a felmondást. Más ürüggyel, de valójában azért, mert civil zöldekkel tartott kapcsolatot. Ez ma is HALÁLOS BŰN.
2012. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz visszavágni, én meg már nem is akarok, öt év után. Minek? Azóta leszálló ágban van az a cég.
2012. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!