Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kliens - szerver kapcsolat....

Kliens - szerver kapcsolat. Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Tehát van egy publikus IP címem amit lát a szerver ahova csatlakozom (Nem a routerem külső IP címét azaz WAN oldalát értem ez alatt,mert ott más IP cím van,nem azt látja a szerver) A publikus IP címem a szolgáltatómnál van.A kérdésem pedig a következő: A szerver az én routerem Mac addressét látja?Nincs ez összefüggésben a Mac Address klónozásával?Nagyon hálás lennék annak aki ezt elmagyarázná nekem
2012. máj. 24. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Huhh ebben van pár érdekes megfogalmazás és keverés.


Először is barátkozz meg ezzel: [link]


Esetleg egy ELTE-s tananyaggal: [link]


A kérdésre válaszolva:

A mac klónozás azért kellhet néha, mert a szolgáltató csak az első csatlakozott maccímre engedi a forgalmat.

A szervered nem fogja látni a MAC-edet, ez nem így működik. Kicsit ez bonyolultabb dolog, az olvasgatást ajánlom a témában, ha érdekel.

2012. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi ebben a keverés?Szerintem csak te nem fogtad fel a kérdést.Én szerintem teljesen érthető.És milyen szerveremről beszélsz?Arról beszéltem hogyha csatlakozok más szerverhez mint például a Facebook stb És ha egy szerver tud bannolni Mac address alapján akkor hogy lehetséges hogy nem látja a Mac Addres-eket?Ne nézz már hülyének légyszíves
2012. máj. 24. 22:29
 3/7 anonim ***** válasza:

"ha egy szerver tud bannolni Mac address alapján"


De nem tud, maximum IP alapján.

Nem néztelek hülyének egyáltalán.


Milyen szolgáltató?

Nem sok szokott belső IP-t kiosztani. (Vagyis a routered WAN-ja szokott lenni a tényleges cím, amit a szerverek látnak. Ez mondjuk az írásodban bezavart kicsit, valóban.)


A kérdésre pedig ettől függetlenül válaszoltam, a "szervered" szóból vedd le az utolsó két betűt és kész. A lényegen ez nem változtat.

2012. máj. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is így tanultam hogy elvileg nem kéne látnia,nem kéne tudnia az én mac addressemről mert az hop-onként változik


De akkor hogy lehet az hogy egy fórumról megszűnt a ban-om amikor kicseréltem a routerem?Az IP címem nem változott,csak a Mac Address.Ezek szerint csak tudnia kellett a Mac Addressemről nem?Vagy mivel lehet ezt magyarázni?Valahogyan azonosítania kellett a routeremet

2012. máj. 25. 15:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és a WAN oldalamra visszatérve,az én szolgáltatóm belső IP címet adott meg a routerem külső oldalára.De viszont a szerver nem azt a címet látja nyilván hanem egy publikus IP címet
2012. máj. 25. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, pedig esélyes, hogy az IP cserélődött a router cserekor, vagy csak még egyszerűbb, hogy feloldották a tiltást.

Újra leírom NEM láthatja a MAC címed a szerver. Fizikailag képtelenség, az internet nem így működik.


Van pár szolgáltató aki belső IP-t oszt és NAT-ol, ők tudják...

2012. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

05-25 15:49 -re

Igen, ez elehetséges amit írtál. Némely szolgáltatónál átugrik az ip, ha mac címet cserélsz ^^. Régen trükköztem ezzel én is eszközkezelőben.

2012. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!