Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » INVITEL 5 megabites internetet...

INVITEL 5 megabites internetet nemtudok megosztani?

Figyelt kérdés
Van egy normális Invitel 5 megabites internetünk. És van 2 normális és 2 wifis router -ünk és az internet megosztás a gép és a laptop között sehogy se akar működni. És nem a laptop wifi ével van baj az biztos! Nem lehet, hogy az invitelnél nem lehet megosztani így a netet? Van valaki másnak is Invitel internet előfizetés megosztva akár wifisen akár sima routeresen, ha igen akkor irjon kommentet! Köszi :D?

2012. jún. 1. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem 25 Megabites optikai netem van az Inviteltől és én gond nélkül megosztom. Beállítottad a PPPoE kapcsolatot?
2012. jún. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Itt beállítási gond lesz akkor, mert simán működnie KELL.

Olyan nem létezik, hogy nem lehet megosztani.

2012. jún. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És milyen routereitek vannak ? Mert már 2 szakember is próbálta beállítani..
2012. jún. 1. 23:48
 4/13 anonim ***** válasza:
Miután a routerrel jól összekötöd a rendszert, a routernek kell a kapcsolatot az Invitellel létrehoznia. Az Invitelnél simán lehet megosztani netet, most is arról írok, wifis routerrel van megosztva a net a gépem meg a telefonom között.
2012. jún. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát a routerrel nem lehet baj, se a géppe, nettel.. szóval akkor valami beállítási probléma lesz.
2012. jún. 2. 00:08
 6/13 anonim ***** válasza:

A routereden keress olyat hogy PPPoE és végezd el a szükséges beállításokat(Név,jelszó stb azt neked kell tudni)


Azok meg szerintem nem szakemberek voltak mert nekik tudniuk kéne az ilyen beállításokat

2012. jún. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

@00:10 jól mondja.


PPPoE kell neked ha minden igaz, meg nem árthat a gép MAC címét beklónozni, ha a megfelelő beállításokkal sincs net.



A "szakembereknek" értenie kéne ehhez, nem egy bonyolult dolog. (Kb 2 perces művelet és ebben az újraindítás és minden is benne van...)

2012. jún. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nincs MAC szűrés az Inivtelnél, ez egészen biztos. Mostanában cseréltem routert, és egyből működött. Persze a helyes PPPoE beállítások után. Ilyenkor viszont a gépen semmi dolgod sincs, ott már nem kell az ADSL kapcsolatot létrehozni se a Windows beépített kezelőjével se az Inviteles programmal (ha használod), se más programmal. Sőt, ezeket érdemes eltávolítani.
2012. jún. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem is beállítási probléma lesz.

De ha elárulnád a router -eid pontos típusát, és azt, hogy mi hogyan van összekötve, akkor valószínűleg többet tudnánk segíteni...

2012. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pillanatnyilag egy TL-WR740N TP-LINK wifis router, ami jobb mint az előző amivel probáltuk.. az "össze dugás" meg biztos, hogy jó. Sikerült is csatlakozni a netre mind a 2 gépen csak vagy elment 5 perc után, vagy iszonyat lassú volt akár 1 oldal betöltésére is..
2012. jún. 2. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!