Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gmail-ben van több száz...

Gmail-ben van több száz e-mailem 1 téma körül. Új címtár csoportot hoznék rájuk létre, de hogyan, h ne kelljen egyenként hozzáadni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 4. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Balodalt van egy kis négyzet minden levélnél. Katt rá és kijelölődik.

Utána Felső menűsorban Áthelyezés

A legördülőben jobbklikk az erre a célra elózetesen szerkesztett Cimke témanévre, amit Te adtál neki

És az összes áthelyeződik oda és egy helyen lesz.

DE TE rosszul fogalmazol, nem Uj cimtár csoportot kell létrehozni, hanem uj Cimke-t, témanévvel.

Uj cimke szerkesztése 2 uton is lehet, remélem tudod.

2012. jún. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadó!


Köszönöm a részletes választ, de jól fogalmazok: Címtár csoportot akarok létrehozni a szóban forgó több száz e-mail levelezőpartnerének e-mail címeiből, hogy kvázi "hírlevelet" tudjak nekik küldeni egy közelgő eseményről.


Így a küldendő e-mail címzett menőjébe csak a csoport nevét kellene beírni és elmenne mindenkinek.


Na ilyet hogyan lehet vajon?

2012. jún. 5. 01:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt ugy hivják, hogy email cim Terjesztési lista.

Ilyen email cim gyűjteményt, csoportot, listát csak azokból a cimekből lehet szerkeszteni, amelyeket előzőleg a Cimtár-ba felvettél.

Behozod a Gmail Beérkezett levelek oldalt

Bal felül Gmail-ra klikk

Legördülő menű Cimtár-ra klikk

Legördülő menű UJ csoport-ra klikk

A megjelenő kisablakba beirod az uj csoport nevét és leokézod

Majd a Cimtárból kiválasztod a kérdéses csoporttagok cimeit és idehelyezed

Egy kis illusztráció:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ, de ez sem az igazi, ideáig én is eljutottam.


Ezzel a módszerrel egyesével kellene (bepipálva) hozzáadnom a csoporthoz, de ez még nem is lenne baj, hanem az hogy a címtárban lévő kb 1500 email cím közül nem tudom ránézésre kiválasztani, hogy melyik az a mondjuk 300 cím, ami az adott témához kapcsolódik.


Csak úgy tudom őket elkülöníteni, hogy egy kulcsszót beírok a gmail keresőjébe, és leszűri nekem az annak megfelelő emaileket. Na ebből az email halmazból hogyan lehetne kötegben kinyerni az email címeket?


Ezen email címek gmail cím-csoportba foglalása 1 megoldás lehet, de nem feltétlen csak gmailben kell gondolkodnunk, valami segédprogi exportálási funkciója is segíthet.


Ötlet?


Köszönöm!

2012. jún. 8. 12:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon tévedsz, az igaz, hogy szépen mégy végig a leveleken és baloldalt egyesével kipipálod azt, amit át akarsz helyezni. DE nem kell rögtön áthelyezni, hanem folytatni kell a kipipálást és amikor már vagy 100db ki van pipálva, akkor kell egy kattintással áthelyezni.


Amiben meg mesterkedsz, az nem megy.

2012. jún. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!