Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lelopkodják a képeim, mit...

Lelopkodják a képeim, mit tudnék csinálni ez ellen?

Figyelt kérdés
Üdv. Sajnos egy ideje fel figyeltem rá,hogy facebook-on meg iwiwen is vannak fenn fake lányok,az én képeimmel. Ha csak lelopkodnák a képeimet,azt még elviselném,de idegesít,hogy vad idegen férfiakat jelölgetnek be,és azok meg az én képeimre 'csorgatják a nyálukat'... Nem tudnék semmit tenni annak érdekében,hogy ennek vége legyen?:( Mindenki azt mondja,hogy én voltam a hülye,mert kiraktam ilyen képeket facebook-ra. Meg hogy nem tilos mások képeit lelopkodni,így bele kell ebbe törődnöm... :// De gondoltam meg kérdezem itt is..

2012. jún. 5. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Azzal hogy közszemlére teszed a neten a képeidet el kell viselni, hogy ellopkodják és néha bizony visszaélnek vele. Nem kell kitenni...
2012. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Esetleg vízjelezed, a közepére beszúrsz egy halvány ábrát, szöveget és a nevedet. Hiába töltik le a képet, ha rajta van a neved, akkor felhasználni nem tudják (eltüntetni a vízjelet sem lehet normálisan).


Az a része sajnos igaz, hogy ami a netre felkerül, azt szabadon felhasználják mások. Mindkét esetben az üzemeltetők felé való jelentés segítséget nyújthat.

2012. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 j0c1 ***** válasza:
Állítsd be, hogy csak az ismerőseid láthassák, az ismerőseid meg remélhetőleg csak nem csinálnak ilyesmit.
2012. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most már hiába állítom be..mert vagy 6an biztos lelopkodták a képeim..ráadásul fullra publikus az adatlapjuk. :SS
2012. jún. 5. 18:00
 5/9 A kérdező kommentje:

a 2. válaszolónak.:

Sajnos hiába törlik a fake facebook profilokat..simán csinálhatnak újat :((

2012. jún. 5. 18:01
 6/9 anonim ***** válasza:

A vízjelezés valóban jó ötlet. Viszont akkor minden egyes képedre ajánlott rakni, méghozzá úgy, hogy kellően látható legyen, lehetőleg a kép olyan részén ahol sok a részlet.

De ez ugye valamelyest ronthat az összhatáson.


Az viszont így nem teljesen igaz, hogy bárki bármilyen képet szabadon felhasználhat csak azért mert az az internetre került.

Bár facebook felhasználási feltételei alapján minden tartalom (például egy fotó rólad) esetén amit feltöltesz elég széles felhasználási jogkört biztosítasz nekik. Ha pedig publikus módon rakod ki, tehát mindenki hozzáfér, akkor ők is használhatják.


Viszont elég körülményes a jogot érvényesíteni.


Az egyetlen amit tehetsz, hogy jelented ezeket a felhasználókat, de sok reményt ne fűzz hozzá.

2012. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sok reményt tényleg nem fűzok hozzá,hiszen naponta jelentem őket,még sem történik semmi..

amúgy ezt a széles jogkört fb-n,hogy értsem?:O

2012. jún. 5. 18:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyet látsz szólj minél több barátodnak, ismerősödnek, hogy jelentsék az illető profilját.

Egyrészt időbe telik, míg facebook feldolgozza a kérésedet (ugye nem te vagy az egyetlen, aki jelent valamit), másrészt pedig minél többen jelentik, annál nagyobb az esély rá, hogy letiltják az illetőt.


Gyakorlatilag egy szélmalomharc.


Itt vannak a felhasználási feltételek, amiket te, én, és mindenki más elfogadott amikor elkezdtük használni az oldalt.

[link]


2. Sharing Your Content and Information

Ezen pont alatt részletezi a felhasználási feltételeket. Azt, hogy konkrétan mire használja fel facebook a tartalmat arról nem esik. De nagy valószínűséggel hirdetésekhez.


Sőt, még ha törlöd is a képed (ami által megszűnik a felhasználási joguk), de például ismerősöd megosztotta, akkor is tovább használhatják.


Az 2/5 pontban pedig közli, hogy ezek után természetesen semmilyen módon nem kell téged kompenzálniuk, ha például a te nyaraláson készült bikinis képeddel reklámoznak valami nyári akciót.

2012. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vagy nem töltesz fel képet, vagy akkor marad a vízjel. Hiába töltik le, ha bele van írva a neved, akkor azt a saját (ál)nevükben nem tudjak feltölteni. Vagy ha fel is töltik, az hülyén néz ki hogy ott van benne egy másik ember neve. Hátránya persze annyi, hogy a képbe bele van "rondítva". És hogy ha mégis felhasználják a neten, akkor ugye ott van rajta a neved, mint egyértelmű azonosító.


[link]

2012. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!