Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router LAN portjába dugott...

Router LAN portjába dugott másik router LANjaira csatlakoztatott eszközöket hogyan lehet elérni az első routerbe kötött gépekről?

Figyelt kérdés
Bocsi a nem túl jól megfogalmazott kérdésért, de nem tudtam máshogy :)
2012. jún. 7. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A második routeren be kell állítanod egy Port Forward/Virtual Servert így a külső kérést automatikusan átirányítja az adott gépre.Megadod publikus portot,a gép ip címét és annak portját.A port megadásánál a legjobb ha egyforma számot írsz be mert némely esetben bekavarhat a router.Például ha egy weblapot akarsz kívülről elérni akkor érdemes a 80-as portot használni a publikus és a számítógép portjánál,de FTP-nél már megint másikat kell használni(most hirtelen nem jut eszembe a portszáma azt hiszem 20 és 21) De egy játék szervernél nyugodtan megadhatsz publikus portnak például 30000-et a számítógép portjára meg írhatnál 50000-et is
2012. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De milyen kérést kell továbbítani, ha eleve az FTP-n az eszköz IP jét írom be ?
2012. jún. 7. 20:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen kapcsolatot akarsz létesíteni?FTP?HTTP?Vagy mást?Írd le hogy mit szeretnél és én elmondom akkor hogy mit kell beállítani a routeren,gépeden stb
2012. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

FTP-t egy NAS-sel.


Forwardingnál beállítottam a NAS IP-jét, 21 es portot és így szeretnék csatlakozni rá FTPről: IPcím:21

>>Kapcsolathívási hibát dob ki.

2012. jún. 7. 21:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne felejtsd el a tűzfalakat kikapcsolni.Nálam az kavart be egyszer.A vírusírtó tűzfalát is kapcsold ki és ha jól tudom akkor talán a router tűzfalát is ki kell kapcsolni de ebben nem vagyok biztos.Lehet még NAS-nál is be kell állítani valamit,hogy milyen fajta kapcsolatot akarsz látrehozni,nem tudom még sosem használtam NAS-t,szerintem jobb lenne ha például a WinFTP-t használnád vagy a Filezillát


Egyébként milyen routered van?Mik vannak rajta?Mert van amin nincs Port Forward,hanem csak Virtual Server vagy Port Triggering,nem mindegy hogy mit hova írsz be

2012. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

TP LINK TL-WR 841N


Forwarding > Virtual server menüpont alatt csináltam.


A gépen a tűzfal és a vírusírtó ki volt kapcsolva, most megpróbáltam a routerét is és így se jó :S

2012. jún. 7. 22:14
 7/11 anonim ***** válasza:

De hülye vagyok hogy ezt nem vettem észre


Címként a router külső oldalát add meg,ne a NAS szerverét,mert a router majd úgyis átirányítja a NAS-hoz

2012. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
és azt honnan tudom meg ?
2012. jún. 7. 22:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Bemész abba a routerbe ahol beállítottad a forwardot aztán keresel egy olyan opciót hogy Wan.Na ott van az IP címe(Az első routered osztotta ki neki az IP címet ha nem statikusan állítottad be és az elsp routeren van DHCP)Ha nem találod akkor próbáld meg a Status opciónál és ott van hogy Wan
2012. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm, sikerült minden !

örök hála :)

2012. jún. 7. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!