Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » MI az a tracker?

MI az a tracker?

Figyelt kérdés
Van az qtorrentnél olyan hogy tarcker de nem tom miaz! Akarok csinálni egy torrentet a hogy kelltracker de nem tom miaz! Valaki elmagyarázná hogy miaz? Előre is köszönöm4 :)
2012. jún. 10. 22:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánatíhogy rosszul írtam le :D
2012. jún. 10. 22:34
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
2012. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Bocs hülyeséget linkeltem, ezt akartam:

[link]

Itt azt írja: "A tracker egyfajta bróker feladatot lát el: közvetít a peerek között. A trackeren általában nincs meg a fájl, a tracker nem vesz részt az adatcserében."

2012. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ mire szeretnéd használni. Ha ne tudod mi az, valószínűleg nem rendelkezel vele. Tracker legtöbbször helyettesíthető DHTvel. Ha mindenképpen nyilvános tracker szolgáltatásra van szükséged, használhatod mondjuk az Openbittorrent trackereit.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jún. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
A tracker egy olyan szolgáltatás, ami indexeli és nyilvántartja a torrenteket. Ennek számít a Pirate Bay, isoHunt, Demonoid, és sok más is. Vannak publikus, elérhető trackerek meg a regisztrálós "titkos internet klub" hülyeségek.
2012. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát...nem. A tracker nem annyira a torrenteket tartja nyilván, hanem a hozzá kapcsolódó boly adataid. A csatlakozó peerek és seedek címeit esetleg forgalmát. A peerek a trackertől kérdezik le hogy kihez csatlakozhatnak.

Az isoHunt nem üzemeltet trackert, a PTB szintén leállította 1-2 éve a trackerét.

2012. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm a segítségeket! :)
2012. jún. 19. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!