Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs internetelérésem?

IJucc kérdése:

Miért nincs internetelérésem?

Figyelt kérdés

Vadonatuj a router, most lett beüzemelve, mindent az utasitások szerint csináltam. Egy ideig müködött, de most kirja, h jelerösség kivállo, csatlakoztatva, viszont nincs internet kapcsolat.

A tálcán lévö ikonon egy sárga felkiáltojel.

Mit tudok csinálni?

Elöre is köszi.



2012. jún. 15. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen oprendszered van, de

1. próbáld meg rácsatlakoztatni egy másik gépre (pl laptop)

és ha úgy van neted, akkor a gépeddel lesz valami gubanc.

2. linux livecd-ről bootolj be(vagy usblive) és úgy is csekkold le a netet.

2012. jún. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

win 7em van

a másik gépen pedig xp, de egyiken sem müködik

2012. jún. 15. 18:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg a router másik oldalán lesz a gond.

Lehet a szolgáltatónál.


Nézz be a router beállításaiba, hogy az kapott-e IP címet a központból és megfelelően belépett-e a rendszerbe. (Ha volt PPPoE kapcsolat, akkor az rendben van-e stb.)

2012. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:
Amennyiben pontos választ akarsz, akkor jó lenne tudni milyen router, és milyen szolgáltató?
2012. jún. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

tp-link a router és t-mobile a szolg

a router admin felüleptére most is be tudok lépni, yvezeték nélkül, de továbbra sincs netkapcsolat

2012. jún. 15. 20:03
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Akkor ez egy mobilnet egy USB-s 3G/HSDPA modemmel? Alkalmas egyáltalán arra a router -ed, van rajta USB port?


A TP-Link -ek közül ugyanis csak a TL-MR3220 és a TL-MR3420 képes mobil internetet megosztani, de ott is nagyon figyelni kell a modem kompatibilitásra...

2012. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem, dsl a net,

van a modem, amit anno még a szolgáltatótól kaptunk

ehhez eddig is volt router csatlakoztatva, csak az elromlott, így vettük újnak a tp-link típusú routert, direkt wifiset, mert nálunk minden gép úgy kapcsolódik (kivétel én most, mert úgy írok, hogy a modemhez vagyok vezetékelve, h legyen netem :P)

szóval biztosan tud megosztani, csak valami nem stimmt és nem birok rájönni, hogy mi -.-"


vezetékkel/vezeték nélkül is, mindnehogy be tudok lépni a router kezelőfelületére

kiírja, hogy van jelerősség és csatlakoztatva, de valahányszor az ikonra viszem a kurzort azt írja ki, hogy nincs internet elérés, és a kapcsolatrajban ki is ikszeli


nem tudom jobban elmagyarázni :S

2012. jún. 15. 21:04
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

Akkor szerintem nem jól állítottad be az internetkapcsolatot.

Ez a leírás szerintem segíteni fog:

[link]

2012. jún. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!