Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem tudok csatlakozni a nethez?

Nem tudok csatlakozni a nethez?

Figyelt kérdés
Itt fekszik mellettem egy gép, egy hete, mikor utoljára használtam még simán felment a netre. Itt az ölemben egy másik laptop, és használja a hálózatot, szépen csatlakozott, minden pöpec. A másik meg nem tud most felmenni, és a "Problémamegoldás" annyit ér, hogy megmondja:nem tudja mi a hiba.

2012. jún. 25. 02:40
 1/5 MaXXeGee ***** válasza:

Így nekünk sem fog menni...

Hogy próbálsz csaltakozni, milyen netre (kábel, usb-modem, adsl, ect ect .. ?)

Routert használsz? Helyi hálózatot látja a gép?

Hálókártya rendben van? Állítottál valamit azelőtt hogy nem csatlakozott fel? Tudod, hogy pontosan mikor ment fel utoljára? Rendszer-visszaállítást próbáltál csinálni? A dátum és az idő rendesen be van állítva a gépen? (Ez bagatel kérdésnek tűnhet, de 1 hete áll, ha rossz az alaplapi elem, elfelejtheti a beállításokat, vagy ezzel minden rednben?)

2012. jún. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kábel a net.

Látja a gép a hálózatot.

"a hibaelhárító nem tudja azonossítani a problémát"

A gép elég új, szóval hardveriális problémája nem igazán lehet.

Igen routert használok, amire egyidőben egy másik gép is csatlakozik, ezért ott sem lehet probléma. És több gépet is elvisel, korábban is elment 4-5 géppel a router, köztük ezekkel.

Nem állítottam semmit.

Hálókártyát nem tudom, szerintem rendben...


Az avastot nemrég tettem rá fel. Az kinyírhatta a netet?

2012. jún. 25. 03:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem kapcsoltad ki a wifit?
2012. jún. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ne nézz teljesen hülyének kérlek.
2012. jún. 25. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval a gép látja a hálózatot (routert) de a netre nem akar kimenni?

Egy javaslat, ami sokat segíthet:

Írj ki egy linux cd-t (pölö ubuntu) vagy usb-bootolós cuccot, mindegy hogy hány bitest, és bootolj be vele live módba. Ez nem telepít semmit. Ha így viszont már megy a net, akkor a windows-al lesz valami gond. Ha így sem, akkor viszont kérj meg valakit, akinek van routere, hogy adja kölcsön és nézzétek meg azzal megy-e az egész.

Lehet a hálókábel is szar, mozgasd azt is meg egy kicsit, talán kontaktos.


Írd meg majd mi a helyzet. :)

2012. júl. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!