Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire elég 10 megabájtnyi...

Mennyire elég 10 megabájtnyi mobil adatforgalom?

Figyelt kérdés

Iphoneomra szeretnék mobilnetet, nem használnám sokat csak legszükségesebbre ezért van egy olyan lehetőség hogy mindennap 10 megányit netezhetek 200 ft-ért nicns havidíj meg semmi.

10 megabájt elég hogy megnézzem a facebookom, gmailt meg esetleg valami wikipediat csekkolni, vagy egypár weblapo tmegnézni?



2012. jún. 27. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
talán még emailre se elég egy hónapra
2012. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kb 13 perc :)
2012. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez 1 napra lenne,

A 13 percnyi idő azt nem értem, hisz honlaptól függ, akkor úgy fogalmazom meg inkább hogy körülbelül 1 átlagos honlap betöltése mennyi adatforgalmat vesz igénybe

2012. jún. 27. 15:29
 4/10 A kérdező kommentje:
+ 3g bekapcsolása kell a mobilentezéshez vagy az felgyorsítja vagy hogy megy ez? :S
2012. jún. 27. 15:32
 5/10 anonim ***** válasza:
semmit :( 10 mb adatforgalom valoban csak 13 percre elég :(
2012. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy átlagos méretű honlap 1 Mb körül van - számítógépen.

Ha Iphone-ra felteszed az Operaminit, akkor ez leszorítható olyan 200-250 Kb-ra, azaz így akár 40-50 weblapot is megnyithatsz belőle.


Milyen szolgáltatónál vagy?

Ha Telenoros vagy T-mobileos (mindegy, hogy számlás vagy kártyás), akkor ott 1000 Ft-ért van 100 Mb-os internet, amit ha túllépsz, akkor 32 Kbit/s-ra lassítanak (mindkettőnél). Ha Telenoros vagy, akkor ráadásul az első három hónapban még fizetni sem kell érte, ez esetben a Klikk szolgáltatást kell megrendelni. Ha letelt a három hónap, és nincs rá szükséged, akkor bármikor lemondhatod, nincs hűségidő.


Ha Vodafoneos vagy, az szívás. Ott is 1000 Ft a 100 Mb, de ha túlléped, akkor kikapcsolják kártyásoknak a szolgáltatást. Számlásoknak azt hiszem csak lassítanak, de ebben nem vagyok biztos. Valamelyik csomagnál viszont olvastam, hogy 8 Kbit/s a lassítás, az viszont tényleg nem sokra elég.


A 100 Mb. kb. 4-500 oldal megnyitására elegendő minioperával.

Ha túlléped, akkor olyan 30-60 másodperc lesz, mire betölti az oldalt - persze szintén minioperával. Szóval egy kis kompromisszummal használható marad, illetve emailezni is tökéletesen elég a 32 Kbit/s.


A 10 Mb-os csomag 200 Ft/nap, a 100 Mb 1000 Ft/hónap, és minden nap használhatod. Ha havi öt napnál többre rendelnéd meg, már megéri, de egyébként is, mert folyamatosan lesz interneted, és nagyobb adatmennyiséget adnak. Az az 1000 Ft nem sok egy hónapra, 33,3 Ft naponta. Nem sok mindent kapsz ma ennyiért boltba.

2012. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a teljeskörű választ :D

T-mobilos vagyok, és ez az 1000 forinto sodlgo nem hangzik rosszul, tehát minden hónapban 1000 forintot leszed a kártyámról és ha túllépem lassítják a netet de ugyaanúgy használhatom tovább bármennyit, nem fognak hozzászámolni az ezreshez + pénzt (merthogy a lassítás után használtam)?

2012. jún. 27. 17:57
 8/10 A kérdező kommentje:
ÉS az iphonon akkor mennyivel fogyaszt kevesebbet az opera mint a safari? meg hát mi ennek az oka? nem tölti be a képeket vagy hogy? :S
2012. jún. 27. 17:59
 9/10 anonim ***** válasza:

A T-mobilenál van egy kisebb csomag is, az 600 Ft havonta, ezért 30 Mb-ot adnak. A keret túllépését követően szintén 32 Kbit/s-ra lassítanak.

Ha nem zavar a 32 Kbit/s sebesség, simán megéri, hiszen folyamatosan chatelhetsz, meg emailezhetsz rajta.


Bármennyivel túllépheted a 30 vagy 100 Mb-ot, nem kell többet fizetned érte, csak lassabb lesz, cserébe viszont folyamatosan tudod használni a netet. Nem gond az sem, ha nagyságrendekkel túlléped a keretet, pl. a 30 Mb-os csomaggal 100, de akár 1000 Mb-ot is nyugotan leforgalmazhatsz, nem fognak szólni érte, legalább is nekem nem szóltak, pedig a többszörösét elhasználtam a havi keretnek. ;)


Engem nem zavar különösebben, hogy lassabb, én is az olcsóbb csomagot keresem. Csak annyi, hogy lassabban töltenek be az oldalak, de arra így is tökéletes, amire nekem kell. Bár mindenki másra használja, majd ha kipróbáltad, meglátjuk, mire elég neked.


Viszont ha jól tudom, akkor most a 30 és a 100 Mb-os csomag is 90 Ft-ba kerül az első hónapban, csak utána kell a teljes havidíjat fizetni. Ennek azért nem árt utánakérdezni a 1430-as telefonszámon (ez belföldről díjmentesen hívható).


Ja, ezek az olcsó csomagok csak belföldről használhatóak!


Azért fogyaszt kevesebb adatot az Opera minivel, mert egy szerveren át tölti be a képeket. Ezzel tömöríti is egyben őket, ami gyengébb képminőséget eredményez. De ha lassítanak, akkor nagyon sokat fog számítani ez a tömörítés, sokkal hamarabb behozza így az oldalakat. Viszont amíg tart a havi forgalmi kereted, addig nem kizárt, hogy a saját böngészője lesz a gyorsabb, de úgy elég hamar le fog menni.

Bár ezeknél a csomagoknál még azért sem szólnak, ha pár perc alatt lehasználod az egész havi keretet, szóval használd ki nyugodtan. :) Ebből kitapasztalod, hogy mennyi időre elég neked a 30 vagy 100 Mb-os, utána milyen lassítva, és később ennek megfelelően válthatsz csomagot, vagy maradhatsz ezen, ha elégedett vagy.

2012. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a választ, erre gondoltam pontosan! :D
2012. jún. 27. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!