Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan tudhatom meg hogy...

Honnan tudhatom meg hogy feltörték a wifi routerem?

Figyelt kérdés

Helló!


Szeretném megtudni hogy hogyan láthatnám meg, még ki van csatlakozva a wifi hálózatomra.


Régebben járt nálunk egy szerelő aki megtudta nézni, és már mondta is, hogy 4 -en, még a nevüket is megmondta.


Ezt most én hogyan tudnám megnézni?


Jártam tegnap előtt a szomszédunknál, és látom hogy az én hálózatomra van csatlakozva, de én jelszóval védem, sőt az utóbbi időkben elég sűrűn változtattam meg a jelszót és a wifi nevét. De tegnap arra hivatkoztam hogy táphibás a gépem és kéne egy kicsit a szomszéd laptopja, hát a fene, csak az én hálózatomra volt csatlakozva, pedig megújítottam a jelszót és a felhasználónevet is.


Szeretném kideríteni, hány ilyen jó fej ember van még a házba. Erős a router, lehet hogy az egész házsorban ezt lopják...


Illetve, mit tudok csinálni?


Most kihúztam, de szeretném újra használni, mert nagyon rossz a kábellal. Meg ugye a telefonom miatt is kéne.


Tehát ha van valami program amivel letilthatnám őket, de meg is szeretném nézni kik azok, akkor légyszíves mondja el nekem.


A wifin Wpa/Wpa2 key védelem van.

És az is be van jelölve hogy a hálózat csak a rendszergépről lehessen konfigurálható.


Köszönöm!!


2012. jún. 30. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

DHCP client list, itt tudod megnézni ki csatlakozott a hálózatra.


MAC filtering -> Csak az adott Mac címmel rendelkező gép csatlakozhat.

2012. jún. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez gyanús, WPA-t nem lehet 1 nap alatt feltörni, minimum 1-2 hét.



"megújítottam a jelszót és a felhasználónevet is"


Ha WPA Enterprise-od van, akkor tárgytalan lesz, amit most mondok, de nekem olyan gyanúm van, hogy te csak a router beállításainak a jelszavát cserélgeted. Az emberek nagy többsége Personal-t használ, ami előre megosztott jelszavas és nincs hozzá felhasználónév, csak 1 db jelszó.


Egyébként igen, MAC szűrés a következő lépés, amit tudsz tenni, ha ezt is megkerüli (mac klónozással), akkor valami nagy IT-májer szomszédod van :)


Nézd meg, biztos jó jelszót cserélgetsz?

2012. jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Be kell állítani, hogy ne érje el a hálózati beállításokat wifi-n keresztűl, és akkor a mac klónozással sem ér semmit.
2012. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!