Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Sokadik szomszédtól kapom a...

Nikopol kérdése:

Sokadik szomszédtól kapom a netet wi-fin. Egy usb-s Netgear Extended range 108Mb-s adatpterrel fogom meg 50% térerővel fix 5.5Mbit/s, viszont az androidos telóm, nem igazán tudja elkapni. Segítene valaki a beállításokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Beraktam a gépembe pluszban egy Gigabyte 54Mb-es wi-fi kártyát, AP módba kapcsoltam, hogy továbbosszam a telónak a netet.

Megy is a dolog,a teló 100% térerővel látja az álltalam beállított SSID-et,ha wep-et,vagy wpa-t beállítok,a teló bekéri,beírom,sikeres azonosítás,viszont ip címet már nem kap a géptől.Gondolom fix ip-t kéne kiosztani neki,de a kártya saját progijában nem találok ilyet.Látom a telóm MAC-címét a csatlakozási kérelmeknél,hozzáadom engedélyezett listához,semmi...Ha a gyári progi helyett a windows saját hálózati konfigjára bízom a dolgot,még ennyi sem jön össze...Próbáltam fordítva is,hogy a Gigabyte fogja a netet,és az usb-s netgear legyen az AP,akkor sem megy,mert a netgear gyári szoftja még fapadosabb...Hol tudok fix ip-t kiosztani?



#Wifi AP beállítás #fix ip kiosztás?
2012. júl. 8. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
kapod vagy lopod? fizess elő saját netre
2012. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Na akkor itt elmondom neked rosszindulatú burnyákbarátom,bár semmiféle elszámolással nem tartozom neked:beszállok pénzzel a t-home netjébe,de nehogymár én vegyek neki egy +14db-s yagit,mert egyrészt,akkor drágább a leves,mint a hús,és mivel csak böngészek,nem torrentezek,nekem nem kell 20mbit,a másik,hogy mivel nincs rálátás,a yagi meg ugye irányított antenna némileg,ha másirányba verõdik a jel,akkor ugyanott vagyok,csak kidobtam egy rakás pénzt...ennek fényében valóban érdemeseb magam elõfizetni,de pont ezt akartam kikerülni,így nekem olcsóbb,neki meg nem húzom le a sávszélességét igazán,viszont kevesebbet fizet,mert õ viszont torrentezik...de köszi a segítséget!!!
2012. júl. 9. 05:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!