Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Néha 1-1 pillanatra elmegy az...

Néha 1-1 pillanatra elmegy az internet, a tálca jobb oldalán egy x jelenik meg az internet ikonján. Ez 1-2 másodpercig tart, majd visszajön. Mi lehet a probléma? (részletesen is leírtam a netem részleteit :D )

Figyelt kérdés
Ha ez segít, akkor 25 mbit-es optinet csomagunk van a t-home-nál, nem tudom, szerintem a t-home optinetje megbízható. Most már egy fullos resetet is csináltam a routeren, minden netbeállítást előrről, és újra az egész. A routerem típusa: Tp-link WR841ND, valamint az optikai nethez kapott modem egy Huawei EchoLife HG850a GPON Terminal. Ebbe megy be az optikai kábel, és ebből megy ki egy Lan ( illetve 2, egy a tv-é, de ez mindegy) a routerbe, majd az szétosztja. Nos nem tudom, hogy szoftveres-e, vagy a routerrel van-e a probléma. nem tudom, de már egy ideje, kb 1-2-3 hete van.

2012. júl. 9. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján annyi biztos, hogy a gond a router és a gép közti kapcsolattal van a gond. Az internet típusa most jelen helyzetben így feleslegessé vállt. Mindenképpen fizikai hibáról beszélünk, mert ha szoftveres hiba lenne, akkor max egy sárga háromszöget kapnál a hálózat értesítő ikonjára. Próbáld meg kicseréli az UTP kábelt (ami összeköti a routert a gépeddel), ha úgysem jó, akkor dugd át a kábelt egy másik kimeneti portra. Ha még így is jelentkezik a probléma, akkor ellenőrizd a LAN kártyád aljzatában az érintkezőfüleket, ha valamelyik lejjebb van, vagy kilóg a sorból, azt óvatosan tűvel meg tudod igazítani. Ha pedig mindezt megnézted, akkor fizikai képtelenség, hogy fizikai szakadást érzékeljen a hálókártyád.

Remélem tudtam segíteni!

Bármi kérdésed van, írj bátran!

Üdv!

2012. júl. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még valami.. Próbáld ki úgy is, hogy a routert kihagyod a hálózatból, magyarul a modemet direktbe dugod a gépre. Ha úgy nem jelentkezik a probléma, akkor az is elképzelhető hogy maga a router hibás, ergo szakadozik a kimeneti jele. Ha viszont direktbe kötve is jelentkezik a probléma akkor a gépednél lesz valami gond, itt a fenti kommentemben leírtakra gondolok.
2012. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) letesztelem!
2012. júl. 9. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!