Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet mobilinternetet...

Hogyan lehet mobilinternetet asztali számítógépről wifi routerrel telefon részére megosztani?

Figyelt kérdés

egy vodafone mobil internetet szeretnék asztali xp operációs rendszerű számítógépemről megosztani melyhez vettem egy Tenda w316R wifi routert és azt lanba kötöttem az asztali géppel, ezek után a telefon nemcsak látta a wifi routert hanem annak szerkesztőfelületét is behozta ahol látszólag lehetett is konfigurálni a routert, viszont nem tudo, hogy a mobil internet beállításaiban mit kell megváltoztatnom és hogy a gépen milyen új hálózatot kell létrehoznom.

Kérem hozzáértő lehetőleg szakemberek segítségét, ha valamilyen adatra még szűkség van készséggel állok rendelkezésre. köszönet.



2012. júl. 17. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt tudom ajánlani: [link] Nekem először sikerült de aztán valamilyen oknál fogva nem ment tovább így más módszert találtam erre. Ha neked nem működik a linkbe leírtak akkor megpróbálom elmagyarázni a másik módszert (bár nekem Win 7 van)
2012. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ahogy beállítottál mindent úgy ahogy a linkben van utána feltétlen indítsd újra a gépet.
2012. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azzal hiba nincs mert látnod is kell csak a mobilnetet nem tudod ezzel a ruterrel összehozni.A hibát ott követted el hogy előbb a kérdést kellett volna feltenned és utána venni egy rutert.Két féle ruter van a mobilra-amelyikbe sim kártyát teszel és-amelyikbe a sticket dugod. 3G ruter a neve és így néz ki [link] .

Én a Tplinket ajánlom [link]

2012. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na igen, ebben a 3. válaszolónak teljesen igaza van hogy jobban jártál volna egy USB-s routerral de azzal amit írtam meg lehet oldani a dolgot de ez csak úgy fok működni ha a gépet is be van kapcsolva
2012. júl. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tisztelt Harmadik! Utána néztem az összes lehetőségemnek, és rendje módja szerint ajánlották is, azokat amiket mutattál, csak ha megoldható (tudom, hogy megoldható ezzel) 4 ezer forint ért, akkor nem vágok ki tobb mint 30 ezret egy olyanra amit Te gondolsz.
2012. júl. 17. 22:04
 6/8 A kérdező kommentje:
Tisztelt 20:43-as első válaszoló, átnézem azt amit elküldtél, és írom is a tapasztalatomat
2012. júl. 17. 22:05
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válazoló.

A linket megnéztem, nagyon hasznos, jól alkalmazható, ki is pipáltam az ajánlott beállításait, ám a telefonom, továbbra is, csak a router beállításokat hozza be, a 192.168.0.1 es gateway címen Itt szeretném hozzátenni, hogy a hálózati kapcsolatoknál, ugye kettő darab hálózatom van, egy a hálókártyám,ahol gondosan beállítottam a router segítő mellékletében leírtak szerint az ip címet, jelesül 192.168.0.2, submaszk értelemszerűen 255.255.255.0 illetve az alapértelmezett átjáró, 192.168.0.1. dms szerveri beállítást üresen hagytam...

ezen kívül azt is leírom, hogy a telefonon állítgatva a routert, megfigyeltem, hogy ADSL vagy DHCP lehetőségem van a kapcsolódásra, ez utóbbi ugye ip osztó szerver, tehát fölösleges beszélni róla, míg az én mobilnetem (vodafone mobil stick) HSUPA vagy HSDPA netre megy fel rend szerint. a Gépemről továbbra sem érem el a 192.168.0.1-en keresztül utolérhető router kezelőfelületet, és a telón is csak ez érhető el. előre köszönöm további segítségedet

2012. júl. 17. 22:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Mint már írtam természetes hogy látod a rutert mert önmagában internet kapcsolat nélkül csak ennyit tud-kezelőfelület-beállítások.Látom kezdesz rájönni hogy nem fog működni az ajánlott dolog.Ha figyelmesen megnézted volna a linkeket hatezer körül van 3g ruter(nem 30-ért) [link]

És elnézést ha felbosszantottalak de én már túl vagyok egy ilyen barkácsoláson és 3G ruter lett a vége mert nem működik semmilyen zsenik által leírt mód.Ha utána nézel van még ilyen link garmadával de sajnos egyik sem müxik. Ha mégis találsz rá megoldást részletesen írd le mert kiváncsi vagyok.

Üdv a harmadik.

2012. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!