Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez meglehet csinálni az...

Ez meglehet csinálni az interneten lévő képekkel?

Figyelt kérdés

ha mondjuk egy oldalon ahová beregisztráltam , internetről szedett képeket teszek a profilomra

és mondjuk le van írva h nem sajátok

csak mert van ez a dolog h jogvédett képek, meg videok

és ugyan ez mondjuk egy youtube videoval

hogy csak linket teszek a profilomba

ezt megcsinálhatom, nem jogsértő?


2012. júl. 21. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nehéz a jogtulajnak is végigkövetni, hogy mire használják fel a tartalmát, és nehéz neked is eldönteni, hogy a neten járva mit és hogyan használhatsz fel, úgyhogy a kérdés megoldása is nehéz, vitatott dolog.


Ha a tartalom mellé linkeled a forrást is, az biztosabb megoldás. Ha pedig a jogtulajtól engedélyt kérsz, az a legbiztosabb.

Kivéve ha olyan CC-jelzővel van ellátva, ami biztosítja a szabad felhasználást, módosítást.

2012. júl. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

az a helyzet hogy ezek a képek úgy szerepelnek h mondjuk kedvenc xxx , és mellé kép

de annyira bonyolult nekem h milyen mértékben lehet ezt, meg ha nem magyar oldalról van a kép, akkor aztán írhatok bármit,

és a fanpop.com nál hogy van? azt olyanok csinálták akik megosztják nem? szóval használható nem? v pont h nem?

tudom h elég hülyén hangzik ez az egész, de sajna nem igazán értem

2012. júl. 21. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!