Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék laptophoz stick-es...

Szeretnék laptophoz stick-es internetet (mobilinternet ez más néven? ), ezt csak mobilszolgáltatóknál lehet venni (T-Mobil, Vodafon, Telenor) vagy UPC, DigiTv stb-nél is lehet? Van ebből korlátlan változat, ami nem adatmennyiséget néz?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 22:16
 1/4 Gryphon ***** válasza:

szerintem csak mobilszolgáltatónál...de annyira ratyik, hogy az már fáj....és kifizeted a gatyádat is a korlátlan netre.Nekem volt..az életben többet soha mobilnetet..

De sok szerencsét!!

2012. júl. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Digi mobilinternet van, UPC-ről nem tudok.

[link]


Itt találhatsz ár összehasonlítást: [link]


Ténylegesen korlátlan mobilinternet sajnos nincs, valamilyen korlát mindenhol van. Viszont ma már a legtöbb csomagnál nem kell többet fizetni a havidíjnál, még a forgalom túllépését követően sem. Azaz ha aláírsz 3000 Ft-os havidíjra hűségidőt, akkor az biztos nem lesz 10.000 vagy 20.000 (kivéve, ha megrendeled az adatforgalom egyszeri kibővítését, de ehhez külön be kell jelentkezned, vagy SMS-t küldeni, véletlenül nem tudod megrendelni).


Jellemzően két típusa van a mobilinternetnek:

Az egyik típusnál korlátlan böngészést és emailezést adnak, azaz bármennyi weboldalt megtekinthetsz rajta. Az egyéb forgalomtípus viszont korlátozva van (pl. YouTube, webrádió, Skype, torrent). Ennél azonban alacsonyabb az átlagosnál a forgalom túllépését követő sebesség (32 kbit/s-ra lassítanak).


A másik típusnál minden bele számít az adatforgalomba, azaz a böngészés is. Ennél csomagtól függően 32 vagy 128 Kbit/s a keret túllépését követő sebesség a három mobilszolgáltatónál. Viszont ha a többi internetszolgáltató ajánlatát végig nézed, akkor találhatsz olyan csomagot is, ami 256 Kbit/s-ra lassít a keret túllépését követően (pl. az Invitelnél van ilyen). A lassítás nem jelenti az adatforgalom korlátozását, de mindenképpen egy csökkentett szolgáltatást kapsz a keret túllépését követően.


Ha a keret túllépését követő legnagyobb sebességet vesszük alapul (ami jelenleg 256 Kbit/s), akkor azzal egy átlagos oldal betöltődési ideje 10 és 30 másodperc között lesz, illetve egy átlagos Mp3 zeneszám letöltése 2-3 percig fog tartani.

2012. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nadetényleg ***** válasza:
Nem csak a mobilszolgáltatóknál lehet. Az internetet.hu-n össze van szedve a legtöbb ajánlat: [link]
2012. júl. 25. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem tudom, hol szeretnél ilyet használni, de Turán a T-mobilos biztos, hogy nem működik. Én jól ráfaragtam vele. Még jó, hogy a stick-et pendrive-ként fogom tudni használni, ha teszek bele micro sd-t. Különben a guta megütne :)
2015. jan. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!