Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehet facebookon sógort...

Hogy lehet facebookon sógort és sógornőt bejelölni családtagnak?

Figyelt kérdés

Másnál már láttam, de ahol nekem kell állítanom nem találtam. Hol kell?

Normális Válaszokat!

Köszi!



2012. júl. 24. 11:48
 1/2 A kérdező kommentje:
Segitsetek, please! :)
2012. júl. 24. 12:18
 2/2 Jucimano válasza:
100%

Szia! Nem tudom találtál-e már rá választ, de ha nem, akkor ezzel tudok szolgálni. Én is a minap találtam erre választ. Valószínűleg Neked is magyar a facebookod, Nálam legalábbis ezért nem jelenített meg ilyen opciót. A megoldás pedig, hogy át kell állítanod a nyelvet például English(UK)-re és úgy kell bejelölni a családtagokat, a következő módon:

1. Amikor be vagy jelentkezve, menj a jobb oldalon a kis csavar fülre.

2. Válaszd ki a "Fiókbeállítások" menüpontot

3. Az "Általános fiókbeállítások" fog megjelenni a képernyőn. Ott a legutolsó menüpont a nyelv.

4. Állítsd át magyarról mondjuk English(UK)-re, és kattints a "Változtatások mentése" gombra.

5. Azután szintén jobb oldalon kattints a nevedre, hogy megjelenjen az idővonalad.

6. A profilképed melletti menüsorból válaszd ki az "About" fület.

7. A "Work and education", tehát ahol kijelzi, hogy hol dolgozol/dolgoztál és hol tanulsz/tanultál, az alatt lesz egy olyan, hogy "Family".(Család)

8. A "Family" szó mellett találsz egy olyat hogy "Edit"(Szerkesztés), erre kattints.

9. Megjelenik az összes eddig bejelölt családtagod.(Persze csak ha már be van jelölve valaki)Ha újat akarsz hozzáadni, kattints az "Add another family member" linkre.

10. Ekkor kapsz egy üres fehér hasábot. Kezdd el írni a nevet, akit be akarsz jelölni, és amint elkezded írni, megjelenik az eddig beírt szöveg alatt a teljes nevével. Ha nem akarod az egész nevét bepötyögni, kattints inkább erre. :)

11. Ezután nyisd le a "Choose a relationship" fület

12. Attól függően, hogy sógort vagy sógornőt akarsz bejelölni, keresd ki a megfelelőt. Sógor= Brother-in-law Sógornő= Sister-in-law. Ha esetleg mást is be akarsz jelölni: Anyós= Mother-in-law, Após=Father-in-law, Meny= Daughter-in-law, Vő= Son-in-law, a mostohák: Step-pel kezdődnek és lánytestvér(sister) fiútestvér(brother) anya(mother) apa(father) lány(daughter) fiú(son) szerint szintén ki tudod választani őket. Pl: Stepmother = mostohaanya.(Remélem ennyi elég :D)

13. Ha kiválasztottad, kattints a "Save" gombra.

14. Ezután meg kell várni, ugyanúgy mint ahogy máskor, hogy az illető visszaigazolja, hogy "tényleg" a családtagod.

15. A nyelv visszaállításához pedig ugorj vissza az itt leírt 1-4 lépésre, csak ne English(UK)-re állíts át, hanem keresd ki a "Magyar" nyelvet.

16. A magyar nyelv visszaállítása után nekem az idővonalamon(ha lejjebb görgetsz, egyszer csak megtalálod őket) a családtagoknál automatikusan lefordította a sógornőt,(a sógort is lefordítja, csak nekem az nincs) és ha a bejelölt ismerősöd is normál magyar facebookot használ, nála is le fogja rendesen fordítani.

Huh. Remélem tudtam segíteni. Bocsi, hogy ilyen részletesen, angol magyarázatokkal írtam a dolgokat, de nem tudtam, egyrészt Te, másrészt, akik még rajtad kívül olvassák, mennyire értenek az ilyen facebook beállításokhoz, illetve mennyire tudnak angolul.

További szép napot! :)

Jucimano

2013. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!