Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Port nyitás három routerrel?...

Port nyitás három routerrel? (FELPONTOZLAK)

Figyelt kérdés

Az lenne a gondom, hogy portot szeretnék nyitni. Jó ez rendben megvan, a routeremben átállítom, ám mások mégsem tudnak hozzám kapcsolódni. Aztán rájöttem, hogy a házban három router van. Hogy hogyan működnek, azt én magam sem tudom, mert apukám csinálta meg, de azt tudom, hogy az egyik rouerbe bemegy a telefonvonal, az megy tovább a telefonba, meg egy másik routerbe, ami messzebbre szórja a jelet, hogy a ház másik felében is jó legyen a jel. A szobámban van a harmadik router, amin keresztül kapom a netet, ugyanis a router befogja, és leküldi kábelen. Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen bonyolult rendszerben is megoldható lenne-e a portnyitás, és ha igen, akkor hogyan?

Szerintem elég lenne, ha mindhárom routerben kinyitnám a portot.. Szerintetek? Vagy inkább csatlakozzak direktben kábellel a T-home-os routerre, és ott nyissak portot? A segítségeteket előre is köszönöm!



2012. júl. 30. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennyi router egy házba kicsit sok. Először az eszközök nevét és szerepét kellene tisztázni, mert nem minden router, amibe hálókábel megy.


Az első eszköz amibe a vonal megy, az a jelátalakító (modem) a legtöbb helyen (kivéve a Diginet, de ez itt nem opció). Ha szét akarják több eszközre szórni a jelet, ahhoz használják a következő csatlakoztatott eszközt, az útválasztót (router). Ha nagy távolságra akarják a jelet küldeni (főleg ha vezeték nélküli), ahhoz jelerősítőt (repeater) használnak.

Így elvileg csak egy router van, többet használni nincs is értelme. A jel megy a modembe, a modemből a routerbe, majd onnan más eszközbe. A router és a géped között még van egy repeater, és te tőle kapod a jelet.

Ez a rajz ezt ábrázolja (függetlenül a kapcsolódás típusától, hogy nálad vezetékes-e vagy sem):

[link]


Így pedig neked csak a routert kellene elérned, és ott portot nyitni.

2012. júl. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen zavaros a kérdésed.Ha azért akarsz portot nyitni mert nem tudnak a ruteredre csatlakozni akkor rossz helyen keresgélsz.Port nyitás mindig a fő ruteren történik hisz a többi átjátszóként működik,portok a játékoknak torrentnek skypenak..... kellenek nem a csatlakozáshoz.Ha nem tudnak csatlakozni annak több oka is lehet-wpa jelszó-MAC-szűrés stb.Ha apukád így állította be biztos jó oka volt inkább nála keresgélj szép szóra valószínűleg hajlik ő is.
2012. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom, de szerintem a T-home-os router egyben modem meg router, én is tudom, hogy ilyen nem nagyon létezik, de régen ebbe ment a telefonkábel, és ez sugározta, nem volt más. Aztán amikor lett netem lett egy kis wifis vevő (USB-s), de egy linux miatt apukám lecserélte routerre, ami AP client routerként működik. Vagyis veszi, és kábelen kapom arról, nem hiszem, hogy repeater. Repeater volt régen, de hogy a ház másik felében is jó legyen a net, apukám berkott a T-home-os után egy routert rakott, aminek nagyobb az antennája, messzebbre szórja. Én most erről kapom. Szerintem 1000x egyszerűbb lenne, ha a szobámba bevezetném a kábellel.

Tehát rajzolok:


|----> Telefon

Internet, telefonvonal ----> T-home-os cucc

|

| |----> Nagyobb antennás

| router

Wifi (jelenleg kikapcsolva


apu gépe

|

Nagyobb antennás router ---> én routerem ----> gépem

|

anyu gépe


Tehát régen a T-home-osról kaptuk a wifit!!

2012. júl. 30. 19:36
 4/9 A kérdező kommentje:

Az előzőt elcseszte egy hírdetés, ezt remélem nem :@.


Hát én nem tudom, de szerintem a T-home-os router egyben modem meg router, én is tudom, hogy ilyen nem nagyon létezik, de régen ebbe ment a telefonkábel, és ez sugározta, nem volt más. Aztán amikor lett netem lett egy kis wifis vevő (USB-s), de egy linux miatt apukám lecserélte routerre, ami AP client routerként működik. Vagyis veszi, és kábelen kapom arról, nem hiszem, hogy repeater. Repeater volt régen, de hogy a ház másik felében is jó legyen a net, apukám berkott a T-home-os után egy routert rakott, aminek nagyobb az antennája, messzebbre szórja. Én most erről kapom. Szerintem 1000x egyszerűbb lenne, ha a szobámba bevezetném a kábellel.

Tehát rajzolok:



|----> Telefon

Internet, telefonvonal ----> T-home-os cucc

|

|----> Nagyobb antennás

| router

|

Wifi (jelenleg kikapcsolva


apu gépe

|

Nagyobb antennás router ---> én routerem ----> gépem

|

anyu gépe


Tehát régen a T-home-osról kaptuk a wifit!!

2012. júl. 30. 19:40
 5/9 A kérdező kommentje:
A t-homeból megy mind a három!!
2012. júl. 30. 19:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolom 1000x egyszerűbb lenne rákötni a t-homera a gépemet utp kábellel, és a thomeban port forwardolni. Játékhoz kellene, nincs sem mac szűrés, mert fel tudok menni telefonnal, és nem a routeremre akarom, hogy csatlakozzanak, hanem a gépemre, mert játékszervert néha elindítok, és az már nem állapot, hogy egyfolytába megy a a hamchi :S
2012. júl. 30. 19:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Apum meg azt mondta erre, hogy "nem tudom".... Számítógépszerelő! -_-
2012. júl. 30. 19:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez az oldal minden felesleges szóközt töröl, így nem tudsz rajzolni ábrákat vele. Emiatt is csúszik szét az egész.


Így leírva még mindig nagyon bonyolultnak hangzik, de úgy tűnik hogy aki ezt összerakta az átlátja a rendszert. Őt miért nem kérdezted meg, elvileg az lenne a legnagyobb segítség?

2012. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Apum meg azt mondta erre, hogy "nem

tudom".... Számítógépszerelő! -_- Ő rakta össze! Még egyszer rákérdezek, az eddigi válaszokat köszi! Ha megint "nem tudja", akkor marad, hogy csak jelszót kérek, meg utp kábelt.

2012. júl. 31. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!