Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » "Nem megbízható kapcsolat! "...

"Nem megbízható kapcsolat! " Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egyetemre való regisztrációhoz kéne egy elég fontos webhelyet meglátogatnom, de ez a figyelmeztető üzenet jött ki (ha át akarod ugrani az idézőjel közti részt ne olvasd el) :


"Ez a kapcsolat nem megbízható


Azt szerette volna, hogy a Firefox biztonságosan kapcsolódjon a következőhöz: directory.unideb.hu, de nem garantálható, hogy a kapcsolat biztonságos.

Általában a biztonságos kapcsolat létrehozásakor a webhelyek megbízhatóan azonosítják magukat, hogy bizonyítsák, hogy a felhasználó jó helyen jár. Ennek a webhelynek viszont nem ellenőrizhető az azonossága.


Mit tegyek?


Ha általában probléma nélkül

tud kapcsolódni ehhez a webhelyhez, akkor ez a hiba azt jelentheti, hogy

valaki leutánozta a webhelyet. Ne folytassa.


A(z) directory.unideb.hu érvénytelen biztonsági tanúsítványt használ.


A tanúsítvány nem megbízható, mert nincs megadva a kibocsátó lánca.


(Hibakód: sec_error_unknown_issuer)


Ha érti, hogy mi történik, utasíthatja a

Firefoxot, hogy innentől kezdve bízzon meg a webhely azonosítójában.

Még ha bízik is a webhelyben, ez a hiba akkor is jelentheti azt, hogy

valaki megpiszkálta a kapcsolatot.

Ne adjon hozzá kivételt, kivéve ha

tudja, hogy jó oka van annak, hogy ez a webhely nem megbízható azonosítást használ."


Valami jó tanács? Ha nem lenne fontos hagynám a francba viszont az és nem akarok ellopott profillal vagy bármilyen más, gépre került kártékony cuccokkal vagy épp róla lenyúlt adatokkal bajlódni. Mennyire kell komolyan venni a figyelmeztetést?



2012. aug. 1. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem írja ki. Amúgy az oldalon belül van egy ilyen: [link] Eszerint megnyithatod az oldalt.
2012. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tehát nyisd meg és telepítsd az a bigyót amit nekem is kiírt.
2012. aug. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rájöttem, nem volt vele semmi gond azóta. Meg is magyarázta az oldal pont ezt a dolgot is, úgyhogy nyugodtan figyelmen kívül hagytam.
2012. aug. 2. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!