Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Air router internet probléma....

Air router internet probléma. Ötlet?

Figyelt kérdés
Vettem egy air router típusú routert(nem switch hanem router). A szomszédból jön a net és a szomszédban a modemre 3-4 switch van rácsatlakozva mert sok gép használja. A switch-ből egy kábelen keresztül használom a netet a PC-n(nem laptop). E kábel és a PC közé tettem be a routert és konfiguráltam a megfelelő képpen, viszont a PC és a router sem kapott internet jelet. Kipróbáltam 1 másik ismerősömnél és a szomszédban a switch-ről egy másik kábelen keresztül és tökéletesen működött. Nem értem mi lehet a probléma, mert ha a saját kábelemmel kötöm ösze nem megy, viszont a kábenek nincs baja, mert a router nélkül megy a net a PC-n.

2012. aug. 6. 20:06
 1/3 tamasoft ***** válasza:
Kizárásos alapon a router configja mégsem megfelelő, még ha annak is látszik. Le kell újra csekkolni
2012. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. A router beállításoknál lehet galiba

2. Ha már a routered is NAT-olt IP-t kap és azt osztja továnn, az nem szerencsés, pl. DNS-el lehet gond

3. A szomszéd jó eséllyel szerződésszegést követ el és akármikor lekapcsolhatja a szolgáltató (t.i.: az otthoni internet kapcsolatokat többnyire tilos ingatlanon kívülre megosztani)

2012. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Közösen használjuk a netet, de nem az a lényeg. Nem udom mi az a DNS meg a NAT.
2012. aug. 6. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!