Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Amennyiben megvan egy helyi...

Webmester-ter kérdése:

Amennyiben megvan egy helyi hálózat, és egyik szerveren megy a wamp szerver, fut rajta egy játék, hogyan lehet elérni egy másik számítógépről, amely ugyanazon helyi hálozaton van (modemen/routeren)?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 08:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Webmester-ter nickel ilyen kérdést?XD Szerintem ip:port, ha jól értelmeztem a kérdést.
2012. aug. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

localhost

az elméletileg egyezik a LAN-nal nem?

ha így van, akkor mért nem megy simmán mindkét gépről?

próbáltam a böngészőben különböző elérési utakkal, localhost/jatek/

ip/jatek/

ip-nek is 3 félével probálkoztam, és a jatek/ nélkül is próbálkoztam, de semmi

és 17/F vagyok, tehát nem csoda, hogy mindent nem tudok:-D

2012. aug. 14. 08:49
 3/19 anonim ***** válasza:
Már látom a hibát, a localhost a 127.0.0.1 az az a te géped. A Játékot futtató gép hálózati neve, vagy ip címe kellene neked.
2012. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
+még a port is kell, tehát a gép ip-címe:port a kettőspont is kell. De előtte pingeld meg az ip-t, hogy kapsz e választ, mert ha nem akkor máshol is van hiba.Te állítottad fel a hálózatot?
2012. aug. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
+leírhatnád konkrétan, hogy mit szeretnél milyen játék, hogy kell elképzelni a hálózatot, pl.: minden gép egy routerbe fut bele?
2012. aug. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
két gép mellett szórakozom most, egy routeren vannak, játékban megy a lan simmán, tehát azzal nem lehet gond
2012. aug. 14. 08:56
 7/19 A kérdező kommentje:
a játék olyan, mint pl. a kingsage, travian, klanhaború, szóval stratégia, és php-val működik, wamp serveren fut, a server online, és csak arról a gépről elérhető, amelyiken a wamp megy
2012. aug. 14. 08:57
 8/19 anonim ***** válasza:
Most már értem, a wamp melyik porton megy? Ha lanba mennek a játékok, akkor elvileg a wampszerver-ip:wampszerve-port címnek működnie kell.
2012. aug. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8080-as porton megy
2012. aug. 14. 09:01
 10/19 A kérdező kommentje:
minden választ pozitívan értékelek, köszi
2012. aug. 14. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!