Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mindenképp kell modem?

Mindenképp kell modem?

Figyelt kérdés
A probléma a következő: Vidanetről váltottam át az internetes csomagom Digire (nem tányéros) és mostantól tőlük jön az internet, de modemet nem adnak. A lakásba az internet Ethernet kábelen jön be (gondolom a telefon vonalat használja). Ha ezt a bejövő kábelt egyenesen az asztali PC-be dugom bele, akkor az internet működik, de csak azon a gépen. Nekem azonban egy router is kellene, mellyel rendelkezek is, de ha a routert bekötöm, akkor sem a laptopon sem a nagy gépen nincs internet. Feltűnt, hogy nincs modem és a szolgáltató sem adott ezért kérdezném: Mindenképpen szükséges rendelkezni egy modemmel ahhoz, hogy az internetem működjön mind a két gépen, a routerral együtt? A válaszokat előre is köszönöm!
2012. aug. 14. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mert a routerbe hiába dugod a kábelt még beiskell álitani a dolgokat modem nem kell :D
2012. aug. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam beállítani a routert, de nem sikerült... Akkor esetleg letudnád írni mit kell benne átállítani?
2012. aug. 14. 20:11
 3/11 anonim ***** válasza:
milyen routered van?
2012. aug. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

TP-Link TL-WR340G


[link]


Ilyen :D

2012. aug. 14. 20:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet MAC szűrés van. Általában a routerekben van clone MAC menüpont, dugd rá a gépet, majd klónozd a gép MAC címét a routerre.
2012. aug. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csatlakoztasd a routert a géphez, majd böngészőbe 192.168.1.1 majd jelszó/felhasznév admin admin majd Network menü---->MAC Clone---->Clone MAC address To ha ez meg volt újraindul és lesz neted
2012. aug. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

reseteld le a routert van valahol rajta 1 kis pont azt nyomd be 1 tüvel vagy a 1tollal 10 másod percig amedig az összes led nem vilan fel adig tartsd benyomva meg van a reset

akkor utána


192.168.1.1 ezt írd a böngészöbe


felhasználo név

admin

jelszo admin


utána

Quick Setup


és itt kell beálitani a dolgokat a nethez :)

2012. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Quick Setup


egyszerübb :D

2012. aug. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Holnap mentem volna modemet venni, de akkor ezeket megpróbálom!
2012. aug. 14. 20:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha leklónozod a PC-d mac címét müködni fog.
2012. aug. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!