Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kaptam egy "fenyegető levelet"...

StarCry666 kérdése:

Kaptam egy "fenyegető levelet" miszerint bemértek az IP címen alapján satöbbi. És hogy fizetnem kell 250$ büntést. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Na az lenne a kérdésem, hogy ez a cég ami ezt írta az amerikában van... Az ip-m et ellenőriztem és soha nem azt mutatta mint ahol lakom, sőt ez egy kisváros... Sőt nem ezt a címet adtuk meg lakhelynek mert akkor még más helyen laktunk stb... Lehetséges hogy fizetnem kell??

2012. aug. 16. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Honnan kaptál levelet? Rendes levél? Vagy emailre gondolsz?

Miért kéne fizetned egyáltalán?

Ilyen nincs egyébként hogy bemérik hol laksz egy ip cím alapján hacsak valami nagy rendőrségi ügybe nem keveredtél. De akkor nem leveleznének veled.

2012. aug. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nagyon kamú szaga van a levélnek,
2012. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdem, hogy egy ilyen spam-et olvasás nélkül törölni kell, így nincs belőle aggódás. Sz..d le és töröld, mármint a "fenyegető levelet"....:)
2012. aug. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Spam, gondolom Gmail-es, Yahoo-os vagy Hotmail-es a postafiókod. A .com nem árulja el, melyik országban élsz, ezért aztán az amerikai spamok is beérkeznek. Állíts be spamszűrőt és töröld.
2012. aug. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezt a levelet egy hivatalos cégtől kaptam... Csak annyit írtak, hogy az ip címed elmentetük és valami nem nagyon emlékszem rá hogy mi volt ott mivel angol volt... Annyira viszont emlékszem, hogy valami törvény ált ott és börtön meg 250$... Szerencsére eszembe jutott, hogy rejtett az ip-m vagy valami hasonló... Ezeket a váloszokat nagyon köszönöm. És a továbbiakat is szívesen várom ez ügybe :)
2012. aug. 16. 21:48
 6/12 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy valaki másnak szánták, aki talán valami netes bűnöző lehetett. Talán pedofil.

Csak te használod a számítógépet, te netezel rajta? Nem lehet, hogy valaki a te gépedről ilyen fotókat nézegetett? Gondolj arra a papra, akinél a fél falu netezett és hülye lúzerek miatt őt hurcolták meg? Pedofil letöltéseket észleltek Németországból, onnan érkezett a feljelentés.

2012. aug. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy csak a fenyegetés és csak figyelmeztetek és nem szólnak a helyi rendőrségnek? Bár szerintem és remélem, hogy nem lesz belőle semmi mivel egy tengerentúli cégről van szó mint megtudtam...

((Ezt egy újabb kérdésnek szántam))

2012. aug. 17. 11:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Állandóan figyelik a Világhálót, lehet, hogy Ausztráliában veszik észre és onnan érkezik a magyar hatóságokhoz a feljelentés.

Egy házaspár észrevette a Facebookon, hogy egyik ismerősük pedofil képet osztott meg, felháborodottan tiltakoztak. És ezzel megosztották másokkal is a pedofil képet. Egyet találhatsz, ki ellen inditott eljárást díszes magyar rendőrségünk? Igen, a tiltakozó ellen! Nem az ellen, aki feltöltötte. Két kisgyerekes anyáról van szó.

2012. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jut eszembe. Kérdező, miért is kaptad ezt a levelet tulajdonképpen, valamit csak írtak arról is, hogy mit követtél el, vagy nem?
2012. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Elvilegben "kalózkodtam" pedig foggalmam nincs róla hogy kik ők meg... De persze ki nem ez a lényeg... Valami játékról amiről életembe nem hallottam azt állítja hogy kalóz vagyok :S És ezután jött ez a bizonyos levél
2012. aug. 20. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!