Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell minecraft 1.3.1-es...

Hogyan kell minecraft 1.3.1-es tört szervert készíteni hamachi nélkül?

Figyelt kérdés

A szerót tudom hogy kell megcsinálni csak a no hamachis szervert nem.mi kell hozzá?ha valaki leirná részletesen

azt megköszönném :)



2012. aug. 17. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

először fix ip, ami pénz és a szolgáltatódnál kell keresni

vagy ingyenes verzióhoz regglej be a dyndsn-re és amit ott dob domaint, azon lesz a szeród :)

2012. aug. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok

de ha több segítség kell adj skypeot és akkor részletesebben el tudom magyarázni :D

2012. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vaaaaaagy keress rá Googlen, és Youtube-n rengeteg tutorial van Magyarul is.
2012. aug. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vagy ha van routered akkor nyiss egy portot 25565 n
2012. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igazából elég egyszerű a dolog.

A lényeg, hogy tudd a saját (külső) ip címed, és az alapján be tud jelentkezni bárki bárhonnan.

A minecraft config fileban beállított porot is lehet hogy használni kell majd az ip cím mögött a következő formában: 192.168.1.100:25456 (persze a saját ip-t és a saját portot kell beírnod helyette)

Ha routered is van, akkor a számítógépeden be kell állítanod, hogy mindig fix ip címet használjon, és ne kérjen a routertől dinamikusan kiosztott IP-t. Ezt a hálózati kapcsolat TCP/IP beállításainál tudod megtenni.

(Ha nem tudnád hogyan kell: parancssorba írd be hogy "ipconfig /all" idézőjel nélkül, és írd fel magadnak az alhálózati maszk, az alapértelmezett átjáró és a dns kiszolgálók címét. ezek után nyisd meg az általad használt hálózati kapcsolat beállításait, és itt a TCP/IP protokoll tulajdonságainál az IP cím automatikus kérése helyett addj meg egy tetszőleges ip címet a gépednek, pl 192.168.1.101, és a felírt adatokat - innentől a géped a saját hálózatodon mindig ezen a címen lesz elérhető)

Ezek után állíts be egy port forwardingot a routereden a minecraft portjához, a szervered ip címére.

Ha valaki ezek után beírja a routered ip címét minecraftban (amit a szolgáltatótól kapsz) akkor a router automatikusan a szerver gépedre dobja azt tovább.

A routered ip címét a [link] oldalon, vagy a router menüjében megtalálod.


Ezek után már csak akkor lehet gond, ha a szolgáltatótól dinamikus IP címet kapsz.

Ilyenkor vagy mindig lekéred az aktuálisat, vagy igényelsz fix IP címet a szolgáltatótól (évi 30.000 Ft kb) vagy regisztrálsz olyan oldalon, ami követi a szervered váltakozó IP címét.


Ilyen külföldi oldalak a dyndns.org, vagy a no-ip.com

Magyar oldalak közül a my-ip.hu -t tudom ajánlani, bár az az előbbiektől kicsit különbözik működésben.

Előnye viszont, hogy a szervered váltakozó IP címét mindenféle program telepítése nélkül tudod követni, és csak jelképes összeget kérnek érte.


Ezek után már nem lehet gond, csak akkor ha a fent leírtakból valamit nem értettél.

Ekkor azonban nem javasolnám hogy szervert akarj üzemeltetni, mert ahhoz illik valami minimális hálózati ismereteket összeszedni előbb.

Bocs ha kicsit szájbarágós voltam, de gondoltam hasznos lehet a válasz azoknak is akik kevésbé értenek ezekhez a dolgokhoz.

2012. szept. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!