Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Honfoglalón akinek 8000...

A Honfoglalón akinek 8000 feletti JEP-e van az nagyon okos az életben vagy csak sokat játszott?

Figyelt kérdés
mert azért ahhoz elég durva tudás kéne,hogy addig felmenjen valaki az eszével.
2009. júl. 23. 23:05
 1/4 anonim válasza:
49%

Én egy időben mindennap játszottam, de már az első héten szembejöttek ismétlődő kérdések; tehát azt gondolom, hogy ez is benne van. Ugyanakkor folyamatosan frissítik a kérdéseket, és valóban nem csak puszta "megjegyeztem, legközelebb már egy másodpercen belül kattintok"...

Aki viszont ennyire erős, az általában amellett nagyon tanult, sok esetben nyugdíjas vagy háziasszony, aki ráér ezzel főállásban foglalkozni :D

2009. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb. két hétig honfoglalóztam, 6000 JEP-em volt, aztán úgy meguntam a játékot, meg hogy 20-ból 19 játékot én nyerek, hogy két éve nem játszottam egyetlen partit sem. Igazából már a nickemre sem emlékszem...

Az első két nap után a játékpartnereim olyanokat írtak be, hogy "csaló", meg "renickes" (azt sem tudtam, mi az), meg hogy nem hiszik el, hogy lehet valaki ilyen okos...

Holott nem vagyok egy különlegesen okos egyén, csak egyszerűen kisgyerekkorom óta folyamatosan olvasok. Mindent. A HVG-től a NatGeo-ig, a politikai napilapoktól a női magazinokig, mindent elolvasok, ami érdekel. És nagyon sok minden érdekel...

Aztán egy idő után, ha úgy érzem, eleget tudok a témáról, már nem érdekel tovább. Viszont valamiért a szürkeállományomban minden korábbi tudás elraktározódik. Gőzöm nincs, hogy csinálom. Néha előjönnek, amikor szükség van rájuk.

De van egy másik magyarázat is arra, hogy lettem két hét alatt 6000 pontos. Ez pedig nem más, mint hogy általános iskolás koromban az egyik tanárom jó kapcsolatot ápolt a "Mindent vagy semmit!" c. Vágó-műsor egyik autónyertesével, és közösen szerveztek egy kvízlubot gyerekeknek, ahol én is tevékeny tag voltam. Egymásnak írtunk kérdéseket, és válaszoltunk rá. Jó buli volt...

Aztán a gyerek-klub meghívást kapott az autónyertesek kvízklubjának egyik gyűlésére is, és azt mondták, hogy "na, akkor a kis tudorunk most megméretheti magát a nagy tudorokkal". Szóval kiálltam, 14 évesen egy ügyvéd és egy egyetemi tanár közé, és bár nem nyertem (lehettem bármilyen művelt, azért egyetemi szintet nem tudtam hozni), de a végén ezek az emberek gratuláltak, hogy ilyen szépen helytálltam. Mondogattak olyasmiket, hogy én vagyok a legműveltebb 14 éves, akivel találkoztak, de én már akkor voltam olyan maximalista, hogy csak röhögjek ezen. Mert az életben egyáltalán nem ez számít. A munkaadók köpnek arra, hogy tudod-e, milyen magas a Csomolungma... Ott a net, google, Wikipedia, kb. három másodpercig tart megkeresni a dolgot (szóval tíz éve még ért valamit ez a fajta tudás, ami nekem van, ma már semmit).

Egyébként sem tartom magam valami nagyon okos embernek, és itt nem is az intelligenciáról van szó. Egyszerűen tájékozottnak és műveltnek kell lenni. Ha olyan nagyon okos lennék, akkor nem ponthatáros kettessel mentem volna át a matekérettségin... :P

De igen, lehetséges, hogy az ember felmenjen addig "az eszével". :)

2009. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hát nem tudom. :) Most például berakott mellém a játék két sokjepes játékost (nagyon ritkán játszom egyébként), és utolsó lettem, de olyanokat nem tudtak...hogy hány versszakos a Szigeti veszedelem...vagy hány szótagból áll a Himnusz első sora. A négylehetőséges feladatok viszont nagyon jól mentek mindkettőnek. :) Szóval nem hinném, hogy nagyrészt műveltségtől függne a dolog.
2009. aug. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az életben sajnos olyan sokra nem lehet vinni ezzel a tudással (pl. én nem vittem, pedig 8000 fölött vagyok), de a játékban igen hasznos!

Véleményem szerint aki "nagyon okos" és most kezdi el a honfit, az sosem lesz 8000 feletti, minimum 500 játék után (ismétlem, ha nagyon okos). Egy átlagos embernek több ezer játékra van szüksége ahhoz, hogy ezt a szintet elérje (nekem legalábbis sok ezer játékra volt szükségem).


*Vala Ki*

2010. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!