Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet Wifi hálózatot...

Regeda11 kérdése:

Hogyan lehet Wifi hálózatot létrehozni router nélkül windows xp-n?

Figyelt kérdés
Sziasztok segítsetek kérlek valamilyen programmal vagy valamivel meg lehet oldani tudom nem drága a router, de nem akarok rá költeni. A segítséget előre is köszönöm.

2012. aug. 22. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Ruter=elosztó(útválasztó)

Wi-Fi= az IEEE által kifejlesztett vezeték nélküli mikrohullámú kommunikációt (WLAN) megvalósító, széleskörűen elterjedt szabvány

Mivel hogy rádiófrekvenciás én nem tudok olyan szoftverről ami ilyet kibocsájtana.

Tehát a válasz SEHOGY.

2012. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

először is kellene tudni, hogy milyen adaptered van, nem a windows xp a lényeg


(például az enyémhez a driver mellé alapból jön az intel my wifi, de egyébként a legtöbb notebookból lehet "routert" csinálni)

2012. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
NA nekem ezzel nem sokat mondtál mert nem nagyon értek hozzá ezért kértem segítséget hol tudom megnézni aki ezért bénának vagy valami ilyesminek tartotok nem érdekel.
2012. aug. 22. 18:26
 4/10 anonim ***** válasza:

> aki ezért bénának vagy valami ilyesminek tartotok nem érdekel.

Az a baj, hogy annyira hülye vagy, hogy azt sem tudod leírni, hogy mit akarsz.

Először is milyen fajta internetkapcsolatod van (ADSL, kábelnet [koax], FTTB, FTTH, stb.), illetve mennyi és milyen számítógépeid vannak (hardverelemek pontos típusa, stb.), és melyiken akarsz vezeték nélkül internetezni?

Ha ezekre a kérdésekre nem tudsz válaszolni, akkor én nem tudok segíteni. Ezesetben javaslom inkább kérj meg valami megbízható ismerőst, aki ért a számítástechnikához, hálózatokhoz.


> nem drága a router, de nem akarok rá költeni.

Pedig az lenne a legegyszerűbb megoldás...

2012. aug. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Internetmegosztással lehet megoldani.

Futtatod a vezérlőpult->hálózati kapcsolatok->hálózat beállítása varázslót először azon a gépen, amin az internet van, utána pedig az utasítások szt a másikon/másikokon is. Kábeles internet esetén (pl. upc) a csatolót/hálókártyát kell megosztani, adsl/xdsl esetén (pl. digi) a létrehozott kapcsolatot. Egy pendrive kelleni fog hozzá!

2012. aug. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
NA 1 számító gépem van és 1 androidos telefonal szeretném megoldani a wifi kapcsolatot és kábeles internetem van. És bocsi, hogy ilyen hülyeségeket kérdezek te most biztos röhögsz rajtam, de nem baj az a lényeg, hogy próbálsz segíteni.
2012. aug. 22. 19:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Két különböző oprendszer, két különböző platform, és mivel nem ismerem az androidot, azt sem tudom, hogy tudnád rávenni, hogy a géped internetét használja. Sztem nem valószínű, hogy ezt így meg tudod oldani. Télleg marad a routeres megoldás... SRY!

Ha meggondolod magad, akkor itt nézz szét:

[link]

2012. aug. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm mindenkinek a segítséget még próbálkozom, de lehet, hogy a router lesz a megoldás. azért mindenkinek kösz a válaszokat.
2012. aug. 23. 10:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Mint írtam az internetet ha nem alakítod át egy rádiófrekvenciás jellé(wifi) nem tudod venni a mobiloddal.Szoftveresen nem lehet ezt megoldani.Hardveresen vagyis fizikai eszközzel lehet ilyet csinálni ezt pedig wifi ruternek hívják.(ha vizet rajzolsz a padlóra abba még nem tudsz fürdeni)
2012. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2014. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!