Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bp diginet.21. század?

Bp diginet.21. század?

Figyelt kérdés

van egy albérletem pesten egy régi társasházban az andrássy környékén... akartam netet bekötni, és mivel abban a társasházban amiben én vagyok csak egy szolgáltató van: a digi ezért nem volt választás; azt köttettem be.

a STRADA csomagra esett a választás....

bekötés után pár óráig tudtam használni a friss szolgáltatást, aztán hirtelen megszűnt a kapcsolat: kb 2 óráig nem volt semmi majd visszajött és a hátralevő időben kb. fél óránként megszakadt pár másodpercre...

másnap kijöttek a szervizesek és mivel akkor éppen tökéletesen működött, szétszedték-összedugták (tessék-lássék), ugattak nekem egy sort és elmentek (ezt egyébként 2x megismételtük, második alkalommal épp akkor érkeztek amikor nem működött, de meg is javult 5 percen belül és úgy állították be a helyzetet mintha ők javították volna meg)...

aztán mivel ez tovább folytatódott: jobbnak láttam szerződést bontani minnél hamarabb mert ilyen sz@rért (szolgáltatásnak nem tudom nevezni) nem fizetek...


azóta egy a lakásból is fogható nyílt wifi hálózatot használok ami ugyan ilyen problémákkal küszködik (mikor van-mikor nincs) de ezért legalább nem fizetek...


mivel nem szívesen lopom más netjét; igaz teljesen nyílt de attól hogy nincs kóddal védve attól az még nem "mindenkié" és az én elveimmel ez nem fér össze hogy másét használjam, szeretném a saját szolgáltatásomat használni HA LENNE!


mobilnet szóba se jöhet mert nem fogok adatkorlátos méregdrága fost fizetni csak azért a sznobizmusért mert az utcán is használhatom...


utánanéztem hogy másnak is volt-e már ilyen problémája és egy fórumon azt írták hogy régi épületekkel szokott ilyen probléma lenni... DE KÖNYÖRGÖM!!! mi köze az épületnek az internet kapcsolathoz? ha van egy sátram és abba behúzom a data kábelt akkor _VAN NET_ és ehhez semmi köze az épületnek vagy akárminek csak a kábel és a kellő felszerelés minőségének kell rendben lennie...

de legalább ha lenne alternatíva de nincs... erről is olvastam fórumon hogy mivel az ilyen társasházakban (mint amilyen az enyém) nagyrészt nyugdíjasok és egy egyéb idióták laknak akiknek semmi igényük nincs a tv-n kívül ezért nem éri meg a szolgáltatónak a hálózat kiterjesztése mert senki se venné igénybe ha lenne...


de akkor velem mi lesz?

kihez lehet ilyen problémával fordulni? mit lehet tenni?

valakivel történt már ilyen/hasonló?

fontos lenne! minden tapasztalat érdekel!

köszi!



2012. aug. 25. 13:21
 1/8 A kérdező kommentje:

ja azt elfelejtettem írni hogy ha pest belvárosában ilyenek az állapotok akkor el tudom képzelni hogy mucsajröcsögén mik az opciók....

21. század? közép Európa? szabad információáramlás?

pfff... szégyen

2012. aug. 25. 13:24
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Mind első és mind második esetben segített volna, ha a routerben csatornát váltasz. Egy ilyen környéken rengetegen használnak wifit, nagy az interferencia. Nagyon fontos, hogy megkeresd a legritkábban használt csatornát, és azon működj, ne a gyári alapértelmezetten.


Mindez wifire vonatkozik. Ha kábelen voltál, akkor máshol kell keresni a hibát.

2012. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Digi egyre sz*rabb lesz. Süllyed le a többi szolgáltató szintjére. Ha csak az van a panelba nincs más lehetőséged mint azt használni. Esetleg szóba jöhet még mikrós net.
2012. aug. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ki beszélt itt wifiről?

a net amit alapból használtam kábeles volt....

mióta kiköttettem, azóta használok egy nyílt wifit ami nem tudom kié, nem tudom hol van, és kb ugyan olyan sz@r mint a digis netem volt...

2012. aug. 25. 13:29
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"ki beszélt itt wifiről?"


Vegyél vissza a stílusodból. Nem írtad le, hogy melyik fajta, és normálisan válaszoltam, és meg is jelöltem, hogy csak akkor érvényes a dolog, ha wifi. Talán jobb lett volna inkább jelenteni a kérdést, mivel nem csak hiányos, de emiatt szabálytalan is.

2012. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ok visszaveszek... de írtam hogy milyen fajta: strada

meg ha bekötni kell akkor valószín hogy kábeles

meg egyébként sem szokott ilyen szarakodás lenni egy vezeték nélküli kapcsolattal (szerintem... :D)

2012. aug. 25. 13:34
 7/8 A kérdező kommentje:

és azt elfelejtettem hogy:

ha megszűnik a kapcsolat akkor általában a modem újraindul... 192.168... ip-jén is csak azt írja hogy nincs jel és akkor fejenállhatsz-szétszedheted-összerakhatod-újraindíthatod-stb. nem fog megjavulni csak ha olyanja van és helyrejön magától

2012. aug. 25. 13:37
 8/8 Nadetényleg ***** válasza:
Szerintem kell legyen ADSL a környéken. www.internetet.hu/csupasz-adsl.html ezen írd be az irányítószámodat.
2012. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!