Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Google Chrome-ról hogy...

A Google Chrome-ról hogy tudok letiltani egy weboldalt?

Figyelt kérdés
A fiam állandóan egy játékkal játszik ami durva, és azt az oldalt szeretném letiltani. Ezt hol, és hogy tudom meg csinálni? Válaszokat előre is köszönöm.
2012. aug. 31. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen Chrome bővítmények, ahova be lehet írni blokkolni kívánt oldalakat. Amikor a böngészőben valaki egy ilyen oldalra navigál, akkor a bővítmény jelenít meg egy oldalt helyette.


A legprofibb ilyen bővítmény, amivel én találkoztam:

[link]

2012. aug. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De, melyikre kell kattintani, és hogy tudom meg csinálni??? Kérem részletesen írjon le mindent. Köszönöm.
2012. szept. 1. 11:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

(1.)


Egyébként ha esetleg Avast vírusírtó van a gépen, akkor oda is egyszerűen be lehet írni blokkolandó weboldalt - viszont a fia ki is tudja venni onnan.


Viszont a bővítményben, amit linkeltem, van egy pici védelem.


Nos, használati utasítás:

1) fenti linken "Hozzáadás" gombbal telepítjük

2) megjelenik egy kis óra ikon jobb oldalt fent, a csavarkulcs környékén

3) jobb klikk -> Beállítások


4) először javaslom, hogy a General Options fülön válassza ki a Mode Of Blocking-ot: Close tab = bezárja a fület, Show 'Site blocked' page = megjelenít egy lapot, valami szöveggel, hogy ez az oldal le van tiltva, a Redirect meg átirányít egy másik oldalra.

5) illetve állítsa be a Length of challenge text-et. Ez a 'challenge text' azt csinálja (ha értéke > 0), hogy amikor egy listát (tiltott oldalak listáját) törölni/módosítani akar valaki (akár ön, akár a fia), akkor megjelenít egy véletlenszerű karakterekből álló karakterláncot, amit be kell gépelni - ez igazából az ember türelmét veszi el, és így a kedvét is.

6) a Show blocked URLs in popup dolognál szerintem lehet a No-t választani


7) ha ez megvan, a legelső fülre kell menni a tiltott oldal megadásához

8) Block set name: ide be kell írni valamit, ez a lista neve lesz, pl. "tiltott oldalak", teljesen mindegy

9) URLs: ide kell beírni a letiltandó oldal URL-jét. Ha az URL vége változik esetleg játék közben, akkor csak az URL fix részét adja meg, és a végére írjon ".*"-ot, pl.: "google.*", minden oldalt tilt, ami google-lel kezdődik.

10) Az URL elejére nem kell megadni sem a " http://", sem "www." részeket, tehát simán lehet azt írni, hogy "google.*" és máris senki nem tud Google-t használni.

11) Block time: ide be kell írni egy időintervallumot, hogy a nap mely időszakában legyenek tiltva a beírt oldalak, pl. 0000-2359

12) alább még lehet finomhangolni ezt, most nem részletezném, ennyi a lényeg


13) Save URL gombra kattintva a bővítmény elmenti a beállításokat és innentől kezdve él a tiltás

2012. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!