Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tud kapcsolódni egy...

Miért nem tud kapcsolódni egy laptop sem automatikusan a WiFi-nkre?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: Pár héttel ezelőttig semmi gond nem volt a netre kapcsolódással. Én és a család többi tagja is gond nélkül tudtunk kapcsolódni a netre. Ergo, ahogy kinyitottuk a laptopot az automatikusan kapcsolódott a netre és már lehetett is szörfözni, de pár hete ez megváltozott és nem tudjuk az okát. Most már jó ideje csak úgy tudunk kapcsolódni ha megvárjuk míg a laptop érzékeli a router jelét, majd alul rámegyünk a kis ikonra (ahol jelzi a router jelerősségét) és ott van egy olyan lehetőség is, hogy "Telefonos és VPN" és abban még pluszban rá kell menni a "Széllessávú kapcsolat"-ra és ott is el kell indítani egy tárcsázó féleséget. Ha mindezeket megcsináljuk akkor tudunk netezni vezeték nélkül, de simán (mint régen) nem kapcsolódik már rá a router-re. Először azt hittük, hogy a router-ben van a hiba. Hoztunk egy másik routert is és azzal is kipróbáltuk, de azzal is ugyanez a probléma. Megcsináltuk mindezt a modemmel is, hátha ott a baj. De az sem. Tehát kipróbáltunk már mindent de a kapcsolódás még igy sem automatikus. Azaz észlelik a gépek a routert és kapcsolódnak is rá, de azt írja ki mindig, hogy nincs internetkapcsolat és ha nem indítjuk el a "Telefonos és VPN" pontnál is a csatlakozást akkor nem tudunk netezni.

Kissé bonyolult lett, de azért remélem érthető a probléma és egy hozzáértő személy tudna segíteni. Nagyon örülnék neki! Előre is köszönöm ha valaki válaszra méltat!



2012. szept. 6. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

sima,beállítási probléma,

milyen router ?

2012. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A mienk Belkin G Wireless 31F29B, de amelyikkel próbáltuk az TP Link volt. De ha beállítási probléma akkor miért nem tud tesóm és a szüleim sem a saját gépükkel felmenni a netre? Én már tényleg mindent kipróbáltam és nem tudom mire gondoljak, h hol van a probléma. :(
2012. szept. 6. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:

hol lenne a probléma ?

otthon -nálatok .

hisz nem a szolgáltató netjével,mert azt írtad,hogy az jó,

nem a gépeitekkel,mert azt írtad,hogy azok jól működnek,

esetleg,nincs egy olyan ismerős,aki ért a router beállításához ?

2012. szept. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én már elképzelni sem tudom tényleg, h hol lehet a gond. Kicseréltük már a routert és másik routernél is ugyanaz a probléma. Nem lehet, h minden router rosszul van beállítva ami a házba bekerül. Másik modemmel és routerrel is ugyanaz volt a probléma. Tényleg nem tudom már elképzelni sem, hogy mi lehet ez. :(
2012. szept. 8. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!