Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a teendő, ha megfigyelik a...

Mi a teendő, ha megfigyelik a gépet? Kinek, milyen javaslata van még? Ha kiírok egy ISo képfájlt, akkor meglehet fertőzni a gépet? (A Killdisk bootable verziójáról van szó. ) Hogyan mentsek adatokat?

Figyelt kérdés

Változó IP címem van, az egyik ISP (adsl) szolgáltatónál vagyok. A család két gépén Windows 7 Ultimate (az egyik 32 bit a másik 64 bit) a harmadik Windows XP Profassional SP3 van.


Eddig tervezett lépések:

1)Kihúzom a modemet.


2)A két pendrive-on a Killdisk-kel végig formázom.


3) A Killdisk bootable verziójával végig formázom a 3 gép merevlemezét


4) Windows-ok felrakom, majd felrakom a jogtiszta Norton Internet Security 2013-at. Utána a driverek.


5)Nyomok egy reset-et a Wifi routen majd megváltoztatom a gyári MAC címet, majd a helyi hálózat IP címét, és az ISP szolgáltatónál felhasználó nevet és jelszót változtatok.


6) Bedugom a modemet.



2012. szept. 28. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ki figyeli meg?
2012. szept. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 EagleHUN ***** válasza:

Miből gondolod hogy figyelnek? Ki figyelne téged és miért?

Elkövettél valamit vagy olyan nagy titkot tudsz? Esetleg a bankszámlaadataid tárolod a gépen és valaki azt akarja?


Valószínű az is jó amit leírtál, de egy kissé túlzásnak tartom. Szerintem elég ha a Norton IS 2013-tól kezdve megcsinálod amit írtál. Amúgy a COMODO IS ingyenes és pont olyan jó mint a Norton. Ingyenesen frissül is!


A WIFI routeren meg még javaslom hogy listaszerűen add meg az összes jogosult hozzáférő MAC adress - ét (mobiltelefonok, pc-k, laptopok...) és mindenki más jogosulatlan legyen.

Így ha valaki nem megfelelő MAC című géppel akar föllépni akkor elsőre egy nyitott hálózatot fog látni, de a csatlakozása sohasem sikerül majd és talán nem jön rá hogy miért, de ha rájön sem tudja kipörgetni úgy mint egy jelszót szokás. (Nem kér jelszót a rendszer csak nem engedi be. IP címre már ez nem biztonságos mivel az könnyen lekérhető és megváltoztatható, a MAC cím nem.)

2012. szept. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Keresel egy pszihológust, aki kigyógyít az üldözési mániából.
2012. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még régebben volt egy Wordpress-es blogom, saját domain névvel egy tárhely szolgáltatónál, amit egész biztosan feltörtek.


Nem régen volt egy Tumblr-es blogom, amibe láttam, hogy beleírtak egy vázlatot. Akkor maguktól módosulnak a Windows beállításai (nem telepítettem semmit.) Egyszer lájkoltam egy VV-s celebet, noha én nem nézek TV-t.

2012. szept. 28. 10:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, még egy kérdés, hogyan mentsek adatokat ki, hogy biztosan ne legyen spyware?
2012. szept. 28. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:

hihi

nem törte azt fel senki egyszerűen sz.ar volt a tárhelyszolgáltató védelme

vagy te nem állítottad be rendesen az oldaladat

mivel ez egy cms rendszer illik pár dolgot telepítés után módosítani és törölni


[link]

2012. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
2012. szept. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.
2012. szept. 28. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!