Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jogosulatlan wlan használat....

Jogosulatlan wlan használat. Honnan lehet megtudni, hogy ki használja?

Figyelt kérdés
Ha valaki rácsatlakozik egy wlan hálra, ami nincs jelszóval védve, akkor meg lehet tudni, hogy pontosan ki használja az adott hálózatot? És ez büntetendő? Ismétlem, nincs jelszóval védve a hálózat!
2009. aug. 3. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Wifi router típusa? Amit max. megtudhatsz az a "felhasználó" hálózati kártyájának a MAC címe amit ezután tiltólistára teszel. Persze ha kicsit is ért hozzá az illető akkor klónozza a MAC címed vagy egy újjal próbálkozik. Igen büntetendő.
2009. aug. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs titkosítás, akkor sem szabadna más hálózatára csatlakoznia, ez ellen tudsz védekezni úgy, hogy beállítasz titkosítást (WPA2), MAC szűrést.

Kideríteni is ki lehet, ki az illető, de ahhoz érteni kell egy kicsit az informatikához: lehallgatod a kommunikációját. Így megtudod, milyen oldalakra jelentkezi be a felhasználónevével és jelszavával együtt. Ilyenkor elég egy iwiw, myvip, e-mail belépés, és máris mindent tudsz róla. Viszont ez legalább annyira törvénysértő, mint az, hogy ő a Te hálózatodat használja. (Jah, és amíg nincs titkosítás beállítva nálad, addig ő is ki tudja deríteni a jelszavaidat is...)

2009. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha jol tudom, jogilag, ha a wlan ssid-je nem egyertelmuen tilto (pl: takarodja') es teljesen kodolatlan, akkor azt onkentes es ingyenes hotpoint-nak kell tekinteni.

Viszont! Jogilag erdekes kerdes, mert a isp legtobbje nem engedi a nyilvanos tovabbosztast, ugyhogy valojaban, aki kodolatlanul szabad predara teszi a wifijet, eselyes, hogy szerzodesszegest kovet el.

Mar csak azert sem lehet jogosulatlan hasznalatnak tekinteni, mert nem elvarhato a szamitogep hasznalojatol, hogy tudja, hogy mikent mukodik a wifi, igy ha a gepen azt latja, hogy "default halozat csatlakoztatva" nem kell tudnia, hogy az most az o, vagy a szomszed, vagy kinek a halozata?

2009. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Még lenne egy kérdésem, hogy elvileg akkor pl. ha rendőrségi ügy lenne a dologból (nem rólam van szó!), akkor a rendőrség be tudja mérni? És, ha az illető megváltoztatja a MAC address-t? Máshogyan is be lehet azonosítani? És ha minden böngészés után törli a chache-t, és a jelszavakat? A rendőrség kétlem, hogy folyamatosan figyelné a hálózatot, arra várna, hogy az illető mikor lép be mondjuk iwiw-re. Ismétlem, nem rólam van szó, ezek mind csak elméleti feltevések, mert elkezdett érdekelni a dolog. Sok a nyílt hálózat, és kíváncsi vagyok, hogyan is megy ez.
2009. aug. 4. 11:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag _minden_ radiohullamokkat hasznalo (ado-vevo) eszkoz bemerheto. Az mar mas kerdes, hogy ezt mennyire bonyolult kivitelezni. :)
2009. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Node a lényeg, hogy elkapálhatják az illetőt? Mármint a rendőrség foglalkozik ilyen esetekkel? Nem kerül többe maga a bemérés, mint az egész okozott kár? Nekem kétszer lopták el a bringámat. Azt úgy nagy ívben szarták le. Jó, nem voltak egy nagyértékű bicók, node akkor is. Szóval a kérdés, hogy ha tegyük fel, nekem van netem. Észreveszem, hogy valaki "lopja". És olyan hülye is vagyok, hogy nem nézek utána, hogy hogyan lehet levédeni a routert jelszóval. (vagy korlátozom, hogy mely MAC címek használhassák). Szóval ez esetben is lehet belőle peres ügy? Ha tegyük fel, feljelentem az illetőt a rendőrségen. Kijönnek hozzám és bemérik, hogy ki használja a netet?
2009. aug. 4. 11:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. Kirohognek. Raadasul, a titkositatlan wifi rautalo magatartas, ugyhogy nem lopjak, hanem "te" osztod.
2009. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos minden drótnélküli netet lehet lopni, a mobilnetet is például.Aztán a te számládra netezik valaki (ingyen). Ezért is kell valamilyen erősebb tűzfal.
2009. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!