Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges ez valahogy?

Lehetséges ez valahogy?

Figyelt kérdés
olyan kérdésem lenne hogy lehetséges e valahogy hogy visszaszerezzem a freemail accountom ? mert nemrég ellopták tőlem és szeretnék revansot venni az illetőn. valakinek valami ötlete ? privátban is írhattok

2012. okt. 2. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha megváltoztatták a jelszót, és te nem tudsz belépni, akkor nem.

Esetleg a support foglalkozik vele, hiszen ők kérik az előző jelszót, és te meg tudod adni, akkor lehet hogy visszaállítják arra és ismét tiéd az irányítás. Nem tudom erre milyen gyakorlat létezik, de ez lenne a járható és legális út.


Ha itt olyanra is gondolsz, hogy feltörni a fiókot, meg a támadó címét megszerezni meg az ő gépére bejutni, stb... Ilyen nincs. Ma már közhelyesen sok hack-kel kapcsolatos téma van a köztudatban, de azért mégsem úgy megy ahogy azt a legtöbben elképzelik, ez sem járható út, és nem is legális, vagy egyszerűen kivitelezhető.


Ha a fiók üzemeltetője nem foglalkozik az üggyel, akkor annak annyi. A lopás módszere ellen pedig ezentúl próbálj védekezni.

2012. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
beszéltem már a supportal azt mondták jelentsem fel a rendőrségen. nem tudom hogy ez mennyire segítene a dolognak. mert azt mondták hogy ők nem adhatják vissza mivel a regisztrálásnál nem történt olyan adatfelvétel amivel pontosan azonosítani lehetne hogy ki regisztrált.
2012. okt. 2. 22:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Vegyél könnyes búcsút tőle és tanulj a hibáidból!
2012. okt. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 algopirin ***** válasza:

Ha úgy veszem amit mondasz és állítasz lehet pont te akarod lenyúlni valaki email fiókját éppen mivel semmivel se tudod bizonyítani az tényleg a te fiókod volt eredetileg.

Az egy dolog lehet hiszek neked de a "jog" meg így működik.

2012. okt. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolónak mondom hogy igen ez teljesen jogos és nem tudom bebizonyítani az ellenkezőjét annak hogy nem így lenne ezért csak a ti jóhíszemüségeteken múlik hogy elhiszitek-e vagy sem
2012. okt. 2. 22:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Még jó hogy azon nem múlik. Bárki e-mail címét le lehetne így nyúlni!
2012. okt. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 algopirin ***** válasza:

Az egy dolog de ha másik fél is ugyan ezt mondaná, jóhiszeműség ilyen esetekben nincs senkinek nem tiszte "pofára" eldönteni kinek van igaza arra van a jog és a bizonyítási eljárás, persze nem ilyen piti ügyekben.

Csinálj inkább új emailt és gondolkozz el hol és hogyan sikerült lenyúlni a belépődet, "feltörni" a filmekben szokták inkább felelőtlenül használtad a belépődet és annak megesik az ilyen következménye.

2012. okt. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

algopirin bármilyen hihetetlen is de ez a második jelszó volt amit elvittek és ezt sehol nem használtam, aznap találtam ki. ki is próbáltam rögtön utána hogy nem rontottam e el. és mielőtt azt mondanád hogy vírusos a gép ezt a jelszót már egy másik gépen állítottam be. persze azon is lehet vírus de elég csekély a valószínűsége. lényeg a lényeg ezek szerint soha nem fogom visszakapni a fiókom ?!

köszönöm a válaszokat

2012. okt. 2. 23:00
 9/12 anonim válasza:

Ha a géped megfelelően van védve a különböző védelmi programokkal (tűzfal, vírusirtó, kémprogramirtó), ezek rendszeresen vannak frissítve a böngészővel és az Op. rendszerrel együtt és jól vannak beállítva, akkor nagyon kicsi a valószínűsége, hogy ilyen bekövetkezik. 100% -os megoldás nem létezik, mivel a vírusok és vírusirtók készítői folyamatos macska-egér harcot folytatnak egymással. Én már lassan 7 éve használok freemailt, de eddig még nem volt vele ilyen gondom. Ha ezek után is előfordul, akkor talán más is fizikailag hozzáfér a géphez és hardveres "keylogger" van a dologban. Még egy tanács: Mielőtt jelszóval belép egy oldalra, töröld az összes süti(cookie)fájlt!


Egy kérdés: Az a gép amiről a második jelszót generáltad, egy hálózaton van az előzővel?

2012. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igen egy hálózaton vannak
2012. okt. 25. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!