Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A dupla antennás TP-LINK...

A dupla antennás TP-LINK TL-WR841N routernek nagyobb a hatótávolsága mint a TP-LINK TL-WR740N routernek?

Figyelt kérdés
Panelban lakom, és a másik szobában a 20/10-es netemből már csak 15/8 mb/s-ot ér el maximum a fent említett egy antennás router. Szóval megérné lecserélni a dupla antennás routerre?
2012. okt. 3. 20:55
 1/6 MaXXeGee ***** válasza:
Inkább csak vegyél hozzá nagyobb antennát, olcsóbb .. és a dupla antennás az nem access point is egyben ? Ha nem tévedek, az nem azért dupla antennás, hogy nagyobb jelet adjon, hanem azért hogy a bejövő wifi (netkapcsolatot) tudja megosztani neked Wifi-n.
2012. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értek hozzá sajna. Ezért is tettem fel a kérdést. Egyébként nem az enyém a Wi-Fi router, hanem kipróbálásra kaptam. Nem jött be, mert nem elég nagy a hatótávolsága, ill. a laptop és a telefon is lekapcsolódik elég gyakran, pedig több csatornát is kipróbáltam.
2012. okt. 3. 21:12
 3/6 anonim ***** válasza:

@MaXXeGee: Nem azért.


De valóban erősebb antenna kéne csak.

(Vagy ha igazán stabil kapcsolat kell, akkor a jó öreg kábel a megoldás!)

2012. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az itteni leírás alapján az is számíthat:

[link]


Az említett MIMO technológiáról itt bővebben:

[link]


Amúgy sztem nem fogod tudni elérni sose a max. sebességet, legfeljebb csak nagyon megközelíteni.

2012. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És akkor a kétantentennásnak nagyobb a hatótáva? Mert a telefon a másik szobában csak kis szerwncsével tud csatlakozni a wifi kapcsolathoz
2012. okt. 4. 05:11
 6/6 A kérdező kommentje:
A linken láttam, hogy 2x 3x nagyobb a hatótávolsága, tehát jobb lehet, mint az egy antennás.
2012. okt. 4. 05:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!