Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Igazoljűtok az átverést? Jött...

Igazoljűtok az átverést? Jött egy e-mail, valami toto online lottery-től.

Figyelt kérdés

Jött az e-mail, hogy valami sorsolás útján az én e-mail-em nyert. Persze nem dőlök be neki, jött már hasonló és kötve hiszem, hogy a 7 milliárd ember közül pont én nyernék.

A barátom viszont nem ért velem egyet, merthogy egy bátyja hasonló módon nyert sok sok pénzt.

Én még mindig amellett vagyok, hogy kamu, de kiváncsi volnék más véleményére.


2012. okt. 4. 12:56
 1/6 A kérdező kommentje:
*igazoljátok
2012. okt. 4. 12:56
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem veszel részt valamiben, nem nyerhetsz csak úgy pénzt.


Kisorolták = valaki megvett egy e-mail adatbázist, és mindenkinek kiküldte a nyereményről való értesítőt. A nagy számok törvénye alapján minél több embernél próbálkozol, annál nagyobb az esélye hogy valaki ráharap és tőle lehet pénzt (valamilyen kezelési költség nevében) vagy személyes adatokat kiszedni és azzal visszaélni.


Az átverést igazolja az is, hogy ha megkérdezel száz embert, biztos lesz köztük olyan aki kapott ilyet, vagy aki rendszeresen kap ilyet. Ebből megint csak az jön le, hogy válogatás nélkül szórják szét a leveleket sokszor és sok ezer címre.

2012. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem töltöttél ki semmi olyat ahol lehet nyerni, akkor kamu. Senki sem kap csak úgy sok sok pénzt.
2012. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem töltöttem ki semmit, nem is szoktam soha, mert nem hiszek az ilyesmikben.
2012. okt. 4. 13:27
 5/6 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, van aki beszokott ezeknek dőlni amúgy?
2012. okt. 4. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:
igen sokan bedőlnek az ilyesmiknek. foglalkoztak már tv-ben is vele többször. a lényeg az, hogyha válaszolsz, újra ír, hogy ahhoz, hogy megkapd a nyereményt utalnod kell egy több100ezer Ft-ot ilyen kezelési költségként stb. elküldöd a pénzt, aztán várhatod, hogy majd ők küldik a többmillió dolláros nyereményt.
2012. okt. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!