Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Érdemes Wifi routert vennem?...

Érdemes Wifi routert vennem? Vagy próbáljam meg feltörni a jelszót?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban a társasházunk egyik lakójának(nem tudom ki az) a Wifijén neteztem a mobilomról.Semmi illegálisat nem csináltam,Youtube-on,Facebook-on és a Tumblr-on lógtam.Azonban tegnap egy kis ablak ugrott fel a telefonomon és jelszót kért és még az volt kiírva,hogy WPA/WPA2 PSK-val biztosítva.

Ezt fel lehet valahogy törni?Vagy vennem kell routert?Az a helyzet,hogy egy 2007-es gépünk van Win7-essel,nem tudom,hogy kezelni tudná-e?És azt sem tudom,hogy hogyan kell használni.Valaki tudna segíteni?



#wifi #wpa/wpa2 psk
2012. okt. 7. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kértél tőle engedélyt, akkor máris illegálisan használtad a netet.

Vegyél egy routert! 4-5 rugóért már megfelelően stabil, megbízható dobozt lehet venni. A gép teljesen mindegy, hogy milyen a router attól függetlenül működik és teszi a dolgát.

2012. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves öcsém, szeretnélek felhomályosítani arról, hogy a LOPÁS BŰN!


Sajnos venned kell egy routert...

2012. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Jah és a jelszó feltörésével lehet próbálkozni... elég sokáig eltart.
2012. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Komplikato ***** válasza:
100%

"Semmi illegálisat nem csináltam, ..."


Egy frászt nem, eleve az engedélye és tudta nélküli rácsatlakozás az. Routert meg akkor érdemes csak venned, ha otthon van internet. Egy akciós TP-Link kijön 4600 körül. És elvileg működnie kell oprendszer függetlenül. beállítás kérdést meg akkor ereszd el, ha megvetted már.

2012. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
:D hát ha csak nincsen egy minimum i7 es géped meg egy nem kicsit illegális szoftvered a meg kb 3 hónapod hogy feltörd akkor szerintem ne, mert ha nincs jelszó nem bűncselekmény arról netezni mivel nyílt hálózatnak minősül de ha feltöröd akkor az bűncselekmény és ha elkapnak legalább 8 évet kapsz. szóval fizess elő netre ha meg van akkor csak a modem után kell dugni és megadod a jelszót meg a felhasználónevet ha adsl ed van de ha kábeled van akkor csak dinamikus ipt bejelölöd és fellép magától a netre ha nem értesz hozzá keress olyat aki ért. de ne törögess. mert mondom sok idő és hamarabb megunnád.
2012. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Komplikato ***** válasza:
42%

"Jah és a jelszó feltörésével lehet próbálkozni... elég sokáig eltart."

Erőteljesen vitatnám. Még az a szerencse, hogy erre képes Wlan kártyák nem elterjedtek ...

2012. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És amúgy is... Ha kikapcsolja a wifit akkor nincs neted, várod amíg visszakapcsolja, és ha olyan kedve van, ahova nem titkosítva lépsz be, ott ellophatja a jelszavaidat... Inkább előfizetés, minden szempontból!
2012. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Van itthon modemes netünk,de sajnos tesómmal sok vita van arról,hogy éppen ki üljön a gép elé,ilyenkor szoktam a mobilomról netezni inkább.

Láttam most egy újságban egy router-t:

TP-Link Tp841

300 Mbsp,802.11 n/g/b,4xLan firewall 8000 forintért WPA2/PSK-val.

Ezt érdemes lenne megvenni?Sajnos nem igazán konyítok ezekhez a dolgokhoz.

2012. okt. 7. 21:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen érdemes, jó ez.


@Komplikato: Ne vitasd, igaz volt és nem, nincsenek ilyen "spéci" wlan kártyák.

2012. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
vannak ilyen visszafejtő kártyák de drágák és a tkip aes titkosítási párossal asszem nem boldogulnak el. meg kell hozzá ilyen kódbiblia vagy mi a szar és az alaplán próbál adatcsomagokból nyert infók alapján kódokat próbálgatni de ez is eltarthat hetekik hónapokig. olvastam egy cikket hogy elméletileg egy wpa2 aes-es titkosítású kódot amiben van nagybetű kisbetű meg számok és legalább 16 karakteres azt másfél évig törte egy szuperszámítógép. szóval ugysem sikerül. spéci progikat meg ugysem lehet szerezni de ha nem hiszitek vagy hülyeségeket beszélek szívesen linkelem
2012. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!