Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Diginet szakadozik, vajon...

Azagabcsi kérdése:

Diginet szakadozik, vajon miért lehet?

Figyelt kérdés
Adott egy diginet, routeres wifivel és az én gépem ( win7 64 bit) egy usb-s vevővel. Eddig nem csinált ilyet, kb 1 hete van, hogy netes játék közben felmegy a pingen pár ezerre ( gyanítom ilyenkor kapcsol szét egy pillanatra ) és ledob. Netezés közbe annyira nem zavaró de jó lenne megoldani a dolgot.

2012. okt. 9. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez véletlen időpontban van vagy mindig egy adott időpontban? Lehet a router kér új IP-t, bár ez gyári firmware-nél nem igen van.


Nekem 2ms a ping a bix.hu-ig de a napokban 60-70 volt. Gyorsan a routerben újracsatlakoztam új IP címmel és rögtön 2ms lett a ping.


Az oldalak egyre nehezebben jönnek be, nem a digi dns szerverét használom.



A te problémád biztos hogy a nettel van? Tesztelted olyankor hogy a routert el tudod-e érni?


Kábellel is csinálja? Mert lehet a wifi kapcsolattal van baj. Pl. túl sok wifi van a közelben ugyanazon a csatornán. Próbáld meg esetleg - ha a wifi a gond - hogy átteszed másik csatornára.

2012. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy pontosan ugyanolyan időközönként szakad-e meg, annyira nem figyeltem meg, de kb 2-3 percenként, hozzá teszem ez a hálózati ikonon nem látszik meg, szóval végig aktívat mutat és csak játékoknál vehető észre hogy szét kapcsol, mivel eleinte rendkívülien belaggol, legrosszabb esetbe disconnectel. Nem végeztem semmilyen tesztet, annyit csináltam hogy áramtalanítottam a routert, usb-t és pár percre, de az se oldotta meg. Vírusirtás is volt, az se segített.
2012. okt. 9. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Kábellel is próbáld meg, lehet csak a wifi rendetlenkedik!
2012. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
csak nincs olyan hosszú kábelem amivel egyik szobából a másikba át tudom vezetni! :D
2012. okt. 9. 19:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a routered nem bírja kezelni a sok kapcsolatot.


Milyen márka/típus?

2012. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A probléma megoldódott :) Másik csatornára kellett állítani a wifit, valószínű valamelyik szomszéd bezavarhatott. Köszönöm a segítségeket! :)
2012. okt. 11. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!