Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Nagy Testvér -Google-...

A Nagy Testvér -Google- valóban mindent lát?

Figyelt kérdés

Állandóan az alábbi tartalmat küldözgetik már évek óta. Mi ebben az igazság,

[link]



2012. okt. 14. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van igazságalapja, de azért egy szupergiccses oldalon egy továbbközölt hoaxot is a helyén kell kezelni és nem minden állítását készpénznek venni.
2012. okt. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, de már sokszor megijesztettek vele. Eddig nem tulajdonitottam neki nagy jelentőséget, hiszen ha nem lenne Google, alig lehetne a neten keresni.

Ráadásul azért is elbizonytalanodtam, hogy mindent a Google-ra és szolgáltatásaira épitek, ahol a biztonságot eddig jónak itéltem./pl. többlépcsős bejelentkezések/

De azt azért ne lássa, hogy az erkélyemen mit csinálok!

2012. okt. 14. 11:51
 3/6 zsomkovacs ***** válasza:
100%

Igen, valóban lehet adatokat gyűjteni, de azért amit itt leírtak, elég messze van az igazságtól.


Igen, a Google célzott hirdetései valóban használják a leveleidet. Egy program végignézi őket, és a gyakori szavak alapján választ hirdetést. De a programnak ez egy karaktersor. Nem érti, mi az, semmit nem tud meg belőle. Kb. olyan, mint ha te kínai leveleket szállítanál, és nem lenne szótárad. Belenézel, látsz egy csomó jelet. Megtudtál belőle valamit? Nem.


A Facebookos követő sütik tényleg léteznek, kár, hogy az értelmesebb böngészők ezt le tudják tiltani. Európában az arcfelismerést meg be is tiltották.


Feljegyzik az IP címed? Szörnyű. Az IP címet amúgyis kiküldöd mindenhova, különben egy weboldalt sem tudnál megnézni. Egész egyszerűen így működik az internet. Mindemellett az IP címek jelentős része változik, azért külön fizetni kell, hogy megmaradjon. És amúgy is el lehet fedni az IP címet, böngésző is van erre. Sőt, akár a MAC címemet is meghamisíthatom két kattintással...


A Skype bekapcsolja a webkamerát? Ezt bármelyik Flash alkalmazás tudja. Lehet, hogy a JavaScript is.


A Google keyloggert futtat a gépeden? Erősen kétlem. Persze, lehet, hogy kódolatlanul küldöd a jelszavad, de a GMail talán még https-t is használ. Egy lekódolt jelszót meg fejthetsz vissza évekig...


Nem kell mindent kiadni magunkról, ami nem tartozik a világra. Ennyi.

2012. okt. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elgondolkodtál hogy ha rögzítik a billentyűleütésedet-szokásaidat-levelezéseidet-programjaidat...mekkora tárhelyre lenne szükségük nem beszélve az adatfeldolgozásról.Ezért csinálták a Facebook-ot.Mindenki önként dalolva hoz létre egy olyan adatállományt amiből a profilozó nyomozók dolgozhatnak(hárombetűs). Könnyű a keresés ország/település/utca/házszám /idővonalba rendezve.Nincs az a szervezet amelyik ilyen világ adatállományt létre tudna hozni így hát teremtettek egyet.

A nagytestvér elméletet ilyen iQ bajnokok szűlik mint ez: http://www.youtube.com/watch?v=u7tR914CNRU

2012. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Ennyi marhaságot is rég olvastam mint ami itt van leírva az oldalon. (Ráadásul ilyen ronda oldalt is rég láttam, szóval dupla pont...)


Ennyire nem kell paranoiásnak lenni.

Igen, gyűjt adatot minden cég, de ezekhez te magad járulsz hozzá és PONTOSAN leírják, hogy mit gyűjtenek. (Az más kérdés, hogy ki olvassa el a regisztrációkor a szerződést... De a nem olvasás nem mentesít semmi alól. Reggeltél, elfogadtad, akkor ne rinyálj.)

2012. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én örülök annak,hogy ha a Google adatokat gyüjt rólam. Igy legalább egyvalahol tudják,hogy ki vagyok...
2012. okt. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!