Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet elérni TP-Link...

Hogyan lehet elérni TP-Link TL-WR841N router beállításait vezeték nélküli kapcsolaton keresztül?

Figyelt kérdés
Hiába ütöm be a 192.168.1.1-et, nem jön be az oldal. Volt valakinek hasonló problémája?

2012. okt. 15. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajátod ?
2012. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nos, előszőris nem típusfüggő, hanem attól függ, hogy milyen ip-t állít be a tulajdonos. Például be tudom állítani azt is, hogy 192.168.1.2, de akár 2.1 végződésüre, vagy bármi másra is be tudom állítani. a 192.168.1.1 csak egy szokásjog, amit a legtöbb gyártó azért használ, hogy ne kelljen annyit találgatni, hogy vajon milyen ip címen érhető el az útválasztó. Nekem volt egy két útválasztós hálózatom, ahol az egyik volt a hozzáférési pont, a másik csak jelerősítő és úgy csináltam meg, hogy az egyik címe 1.1, a másik 1.2-re végződött. Lehet az oka az is, hogy meg van adva a beállításaoknál, hogy csak bizonyos ip-ről lehessen elérni és senki más nem tud hozzáférni a webes felületre, de még az is elképzelhető profi felhasználó esetén, hogy a webes felület teljesen le van tiltva és csak SSH-n vagy Telnet-en keresztül lehet elérni. Lehet az is, hogy csak https-en keresztül üzemel, ugyanakkor az is, hogy az elérési port át lett állítva 80-ról valami másra, mert mondjuk egy webkiszolgáló üzemel mögötte, amit a 80-as portra szeretne továbbítani a tulajdonosa.. Milió+1 oka lehet ennek.
2012. okt. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
Nagyon sok TP-Link modellnek 192.168.0.1 lett az alapértelmezett IP címe. Illetve most már elvileg elérhetők domain névvel is, mégpedig az tplinklogin.net címen.
2012. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!